Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KARTAL BELEDİYESİ AĞUSTOS AYI MUHTARLAR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

7.8.2017 13:21:45
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün göreve geldiği 2009 yılında başlattığı ve her ayın ilk haftasında düzenlenen muhtarlar toplantılarından Ağustos ayı 2017 oturumunda yine mahallelerin sorunları ve ülke gündemi değerlendirildi. Kartal Belediyesi Ekolojik Etkinlik Çadırı’nda gerçekleştirilen toplantıya Kartal Belediyesi Başkan Vekili ve Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan,  Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; Feyyaz Kaynak, Nuran Keriş, Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Tirgil ile Kartallı muhtarlar katıldı. 

2017 Ağustos ayı oturumunda mahallelerdeki sorunlar muhtarlar tarafından Kartal Belediyesi Başkan Vekili ve Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan’a iletildi. Sorunların ele alınıp çözüm önerilerinin tartışıldığı toplantının sonuç bölümünde konuşan Başkan Vekili ve Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan: “Sayın muhtarlarımız hepiniz hoş geldiniz Biliyorsunuz yakın zamanda bir yağmur afeti yaşadık. Sizlerden aldığımız ihbarlar doğrultusunda ekiplerimiz hızlı bir şekilde müdahalede bulundu ve bu afeti can ve mal kaybına mahal vermeden atlattık. Asfaltlama ve alt yapı çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. İlçemizde inşaat çalışmaları devam ediyor, bu çalışmalardaki denetimlerimiz de devam ediyor. Siz değerli muhtarımızın olumsuz bulduğu ve bize ilettiği durumlara hızlı bir şekilde müdahale ediyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Op. Dr. Altınok Öz’ün selamlarını iletiyor, her ay sizlerle birlikte olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Sözü sizlere vermeden önce kısaca Belediyemizin faaliyetlerinden bahsetmek istiyorum.” dedi.

Kartal Belediyesi Başkan Vekili ve Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan’ın konuşmasından satır başları şöyle;

“Yaşlı Bakım ve Huzurevi Binası”

Yakacık’ta Kartal Belediyesi’ne ait Yaşlı Bakım ve Huzurevi binası yaptık. İki yapı bloğunda led aydınlatma, izolasyon, solar panel ve mekanik sistem iyileştirmelerini içeren enerji verimliliğine yönelik uygulamaların yer aldığı bina, dünya ile yarışacak teknoloji ile yapıldı. Kızılay Gümüşpınar’da yıkılan huzurevini de bünyemize alarak enerjisi, otomasyonu, güneş enerjisi ve geri dönüşümü ile eşi benzeri bulunmayan yapısıyla yaklaşık 400 yatak kapasiteli huzurevini Kartal’ımıza kazandırdığımızı söylemek istiyorum. Allah nasip ederse Eylül ortaları veya Ekim başı gibi faaliyete geçecek.

Ceviz Meydanı ve Uğur Mumcu Meydanı 

Ceviz Meydanı çok ciddi bir proje ve çok iyi bir şekilde devam ediyor. Yaklaşık üç veya dört mahalleyi içine alabilecek bir projedir. Yine Uğur Mumcu Meydanı’nın da İhalesi bitmek üzere… 

Yakacık Parkı

Yakacık Havuz Sokak'ta yer alacak ve inşası devam eden park, 30 bin metre karelik alanda yer alacak. Bu projenin de yaklaşık olarak yüzde 70- 80’i bitmek üzere. Belediye çalışanlarımız tarafından tasarlanıp yapılan bu park bittiğinde İstanbul’un Adalar ve deniz manzaralı yeni bir gezi ve dinlenme alanı olacak. Sizlerden aldığımız güç ve fikirler ile Kartal halkının ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyoruz.

  
KARTAL BELEDİYESİ İLE AKUT VAKFI ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
20.07.2018
“TSUNAMİYE HAZIR MIYIZ?” KONULU AÇIK DERS BAYRAM DEMİRKOL PARKI’NDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
20.07.2018
Kıbrıs Barış Harekatı'nın 44. yıl dönümü kutlu olsun. Tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.
20.07.2018
LÖSEV’İN MİNİK KAHRAMANLARI, KARTAL BELEDİYESİ MASAL MÜZESİ’NDE
19.07.2018
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN %100 ELEKTRİKLİ OTOMOBİL İLE ÇEVRE HİZMETİ
18.07.2018
“AÇIK DERS” SERİSİNİN İKİNCİSİ BAYRAM DEMİRKOL PARKI’NDA GERÇEKLEŞECEK
17.07.2018
MAHALLE BİRİM BAŞKANLARI VE MECLİS ÜYELERİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
16.07.2018
15 TEMMUZ’DA KARTAL’DA ŞEHİT VE GAZİLER ONURUNA YEMEK VERİLDİ
16.07.2018
KARTAL’IN GERİ DÖNÜŞÜM ATIKLARI, İÇERİSİNDE BİLGİ BARINDIRIYOR
13.07.2018
KARTAL BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ YAZ SEZONU ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ
13.07.2018

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız

Alo Belediye
  • Alo Belediye :444 4 578
  • Alo Zabıta: 280 58 88
  • Alo Çevre: 280 60 60
  • Alo Temizlik: 280 62 62
  • Alo Ruhsat: 280 56 43
  • Alo Veteriner: 280 63 93


İştirakler
  • Kartursaş
  • Karyapsan
  • Kartansaş