Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU KAPADOKYA’DA TASARIMCI GENÇLERLE BULUŞTU

9.10.2017 10:40:44
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


TASARIMCILAR KAPADOKYA’DA ETKİNLİĞİNİN KAPANIŞI CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ

TASARIMCILAR TASARIMLARINI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA SUNDU

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün desteklediği ve TAK Kartal tarafından organize edilen “Tasarımcılar Kapadokya’da ”  teması ile gerçekleştirilen TAK Kamp’ın kapanışı Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile gerçekleştirildi. 

79 üniversiteden 420 tasarım öğrencisinin katıldığı ve 3 gün süren kampın kapanışına Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra; Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy, Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez ve yönetimi, Cumhuriyet Halk Partisi Acıgöl İlçe Başkanı Halil Aytekin, Cumhuriyet Halk Partisi Gülşehir İlçe Başkanı Yakup Özmen, TAK Kartal Kurucusu ve Şehir Plancısı Faruk Göksu, Kartal Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Cem Çetin, Kapadokya Kartal Hotel Genel Müdürü Şahap Hanoğlu, Türkiye’nin dört bir yanından öğretim üyeleri ve tasarımcı öğrenciler katıldı.

TAK Kamp’ın 79 üniversiteden 420 tasarım öğrencisinin katılmış olduğu Tasarımcılar Kapadokya’da etkinliğinde tasarımcılar, Kapadokya‘yı 10 farkı temada ele aldı. Tasarım öğrencileri; Hacıbektaş Vizyonu, Kapadokya Kartal Hotel, Çiftlik, Hacıbektaş Belediye Meydanı, Gülşehir Kartal Meydanı, Deliklitaş, Dedebağ, Beştaş, Gülşehir ve Eski İzler Yeni Çizgiler alanında yürütücüler öncülüğünde tasarım çalışmalarını gerçekleştirdi. Sıla Akalp, Miray Özkan, Edim Zaim, Nurşah Bağıran, Mesut Kılıç, Simge Dua, Zeynep Öz, Elif Tan, Demet Dinçer, Duygu Ovacık, Burak Asiliskender, Fatma Küçük, Semiha Sultan Eryılmaz, Sonia B. Irani, Aslı Altanlar, Gizem Özerol, Özlem Kevseroğlu, Deniz Diniz, Deniz Altay Baykan, Oğulkan Erden, Sonat Özcivanoğlu ve Gizem Uçar tasarımcıların çalışmalarında yürütücülük görevini üstlendi. İki gün süren keşif ve çalışmaların ardından tasarımcılar gruplar halinde yapmış oldukları tasarım çalışmalarını, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün aralarında bulunduğu dinleyicilere sundu. Tasarımcılar tarihi dokuya sahip olan Kapadokya bölgesinde geçmişin izlerini yansıtan ve geleceğe ışık tutan tasarımları ile dinleyenlerden tam not aldı. 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımından önce konuşma yaparak katılımcılara bir sürprizinin olduğunu söyleyen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz şunları kaydetti: “ Hepinize teşekkür ediyorum, ayaklarınıza sağlık, iyi ki geldiniz. Sizlere bir sürprizimiz var. Bağlı olduğum bir kurum var ve o kurumdan sizleri burada görmek isteyen biri var. Biraz sonra aranızda olacak. Sizler tahmin edin şimdilik... Arkadaşlar, sizleri iki gündür takip ediyoruz. O kadar güzel işbirliği içinde çalışmalar yaptınız, o kadar kendinizi verdiniz ki alkışları sizler hak ediyorsunuz. Biz sadece sizlere destek olmaya çalışıyoruz. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Gülşehir ve Hacıbektaş Belediye Başkanlarımız buradalar ben de buradayım. Can kulağı ile sizleri dinleyeceğiz. Sizler ekip çalışmanızı çok güzel bir şekilde yaptınız. Dün de söylediğim gibi Türkiye’nin değişik kentlerinden gelerek bir aşure oluşturdunuz. Aşurenin içine giren her tadın genel tadına olan katkısı gibi sizin de her birinizin katılımı ortaya çok lezzetli bir tat çıkardı. Gittiğiniz her yerde bu tadı yaymanızı temenni ediyorum. Sabırsızlıkla sunumlarınızı bekliyorum.”

“Bu günü gördükten sonra geleceğe dair umutlarım daha da güçlendi ve perçinlendi”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün konuşmasının ardından katılımcıların şaşkın bakışları ve akabinde yoğun tezahürat ve alkışlar eşliğinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,   kapanış konuşmasını gerçekleştirdi. Gençler tarafından yoğun ilgi ile karşılanan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, tasarımcılara siyasetçilerin aslında çok konuştuğunu anlatan bir anekdottan bahsederek konuşmasını şöyle sürdürdü:“ Her kentin bir kimliği var. Tasarımlarınızı yaparken mutlaka o kentin kimliğini dikkate almanızı isterim. Bu günü gördükten sonra geleceğe dair umutlarım daha da güçlendi ve perçinlendi. Bu ülkenin gençleri yani sizler, Türkiye’yi çağdaş uygarlığa taşıyacak olanlarsınız. Dolayısıyla sizler bizlerden çok daha iyi yetişmek ve hayatı bizden çok daha iyi sorgulamak durumundasınız. Hayatı sorguladığınızdan emin olun Türkiye’yi çağdaş uygarlığa taşımak için bütün olanaklar var. Sizleri yetiştiren anne ve babalarınıza gerçekten şükranlarımı sunuyorum. Birçok üniversiteden buraya geldiniz. Siyaseti, aldığınız eğitimleri, kısacası size sunulan her şeyi muhakkak sorgulayın. Sorguladığınız takdirde Türkiye daha güzel ve farklı yerlere taşınmış olacak. Ben buradaki sunumları yapan, katkı veren herkese bütün arkadaşlara ve Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’e yürekten teşekkür ediyorum. Hepinizi kutluyorum.” 

Konuşmaların ardından Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup yürütücülerine ve genç tasarımcılara katılım ve katkı sertifikalarını takdim etti. Kapanıştan sonra Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gençlerin arasında girerek hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra akşam yemeği için gençlerle birlikte Kapadokya Kartal Hotel’e geçti.


TAK KAMP KAPANIŞ (1).jpgTAK KAMP KAPANIŞ (10).jpgTAK KAMP KAPANIŞ (11).jpgTAK KAMP KAPANIŞ (12).jpg
TAK KAMP KAPANIŞ (13).jpgTAK KAMP KAPANIŞ (14).jpgTAK KAMP KAPANIŞ (15).jpgTAK KAMP KAPANIŞ (16).jpg
TAK KAMP KAPANIŞ (17).jpgTAK KAMP KAPANIŞ (18).jpgTAK KAMP KAPANIŞ (19).jpgTAK KAMP KAPANIŞ (2).jpg
TAK KAMP KAPANIŞ (22).jpgTAK KAMP KAPANIŞ (23).jpgTAK KAMP KAPANIŞ (24).jpgTAK KAMP KAPANIŞ (25).jpg
TAK KAMP KAPANIŞ (26).JPGTAK KAMP KAPANIŞ (27).JPGTAK KAMP KAPANIŞ (28).jpgTAK KAMP KAPANIŞ (29).JPG
TAK KAMP KAPANIŞ (3).jpgTAK KAMP KAPANIŞ (30).JPGTAK KAMP KAPANIŞ (4).jpgTAK KAMP KAPANIŞ (5).jpg
TAK KAMP KAPANIŞ (6).jpgTAK KAMP KAPANIŞ (7).jpgTAK KAMP KAPANIŞ (8).jpgTAK KAMP KAPANIŞ (9).jpg
TAK_KARTAL_ÖNCÜLÜĞÜNDE_ÜNİVERSİTELİ_TASARIMCILAR_KAPADOKYADA_20171008 (54).jpg

  
KARTAL BELEDİYESİ YEREL YÖNETİMLER KİTAP VE KÜLTÜR FUARI’NA KATILDI
15.12.2017
HASTA VE HASTA YAKINI HAKLARI KARTAL’DA ELE ALINDI
14.12.2017
KARTAL BELEDİYESİ YEREL YÖNETİMLER KİTAP VE KÜLTÜR FUARI’NDA
14.12.2017
FRANSIZ MİMAR MATTHIEU PEDERGNANA’DAN BAŞKAN ALTINOK ÖZ’E EKOLOJİK YAPI SUNUMU
14.12.2017
‘SİVRİSİNEK DEDİN DE AKLIMA GELDİ’ KARTAL’DA SAHNELENECEK
14.12.2017
CHP İSTANBUL İL BAŞKANI CEMAL CANPOLAT’TAN BAŞKAN ALTINOK ÖZ’E ZİYARET
13.12.2017
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN SANCAKTAR CADDESİ’NİN YAYA VE ARAÇ TRAFİĞİNE ÇÖZÜM
13.12.2017
KARTAL’DA HASTA VE HASTA YAKINI PANELİ
12.12.2017
VEDAT GÜNYOL DENEME ÖDÜLÜ 2017’DE YARIŞACAK ESERLER BELLİ OLDU
12.12.2017
ODA BAŞKANLARI BAŞKAN ALTINOK ÖZ’Ü ZİYARET ETTİ
12.12.2017

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız

Alo Belediye
  • Alo Belediye :444 4 578
  • Alo Zabıta: 280 58 88
  • Alo Çevre: 280 60 60
  • Alo Temizlik: 280 62 62
  • Alo Ruhsat: 280 56 43
  • Alo Veteriner: 280 63 93


İştirakler
  • Kartursaş
  • Karyapsan
  • Kartansaş