Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


BAŞKAN ALTINOK ÖZ MAHALLE BİRİM BAŞKANLARI VE MECLİS ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ

13.11.2017 15:34:26
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, her ay düzenlenen Mahalle Birim Başkanları ve Meclis Üyeleri toplantılarının Kasım ayı oturumuna katıldı. Toplantıya Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Erdal Kıskanç, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri ve Kartal’daki 20 mahallenin temsilcileri katıldı. 

“Kentler, kent meydanları ve kent hafızaları ile anılır” 

Meclis üyeleri ve mahalle temsilcilerinin tek tek söz alarak Kartal hakkında konuştuğu toplantıda Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Bu toplantının amacı, mahallelerdeki sorunları sizlerden dinlememiz ve ona göre hizmet vermemiz. Yakacık’ta gayri resmi açılışını yaptığımız Masal Müzesi’ni çocuklar ziyaret etmeye başladı. Mutlaka herkes 2009 seçim bildirgesini okusun demiştik.  Kentler, kent meydanları ve kent hafızaları ile anılır. Diktaş’ın olduğu yerde Cevizli’de Teknik Yapı bir inşaata başladı. Daha onlar o inşaata başlamadan önce - Orada asılı olan, siyah beyaz Diktaş A.Ş. yazılı tabelayı kesinlikle istiyorum. Ve terk alanlarındaki hangarın da yıkılmasını istemiyorum. Ören Bayan ipliklerinin reklamlarını, fabrikanın içindeki çerçeveli reklamlar dâhil bütün reklamları ve makinalarını istiyorum- dedim. Amaçladığım şey, hangarı müze yaparak -Burada bir iplik fabrikası vardı, burası da onun müzesi- demekti. Cevizli’de bir grup insan, o iplik fabrikasında çalışıp emekli oldu. Vatandaş çocuğunu ve torununu alsın o müzeye götürsün, -ben burada çalıştım- diye orayı gezdirebilsin. Bugün ülkeyi yönetenlerin fark etmediği, anlamadığı şey; bir ülkenin asıl unsuru, borsada sattığı hisse senetleri değil o ülkenin hissi senetleridir. Eğer hissi senetlere sahip değilseniz, sanatın içinde değilseniz, sanatın getirdiği özgür düşünceyi içinizde bulamazsınız” dedi.  

“Biz Kartal’ı tasarlarken dört başlık seçtik; Arkeoloji, Ekoloji, Teknoloji ve Sanat”

Kartal’ı tasarlarken ve dönüştürürken dört başlıkta hareket ettiklerini belirten Başkan Altınok Öz, “Biz belediye olarak dört tane başlık seçtik. Birileri farkında olamayabilir. Arkeoloji, Ekoloji, Teknoloji ve Sanat. Adamlar, -Operayı kapatacağız- diyor. AKM, göstermelik bir kültür merkezi yapılmaya çalışıyor. Bülent Ecevit Kültür Merkezi denen yere Türkiye’nin yetiştirdiği en büyük Soprano Zehra Yıldız’ı anmak için gün vermeyen Büyük Şehir Belediyesi mi sanata sahip çıkacak? Sanat; resimdir, heykeldir, şiirdir, edebiyattır. Geçtiğimiz ay Kartal Sanat Akademisi’ni kurduk. Cana Gürmen ile Cihat Aşkın’ın sorumluluğunda 600 civarında öğrenci başvurdu. Tek tek elemeden geçtiler. Biz bu yolda yürümezsek, hedeflediğimiz gibi düşleyerek, düşünerek dönüşemeyiz” dedi. 


BAŞKAN ÖZ MAHALLE BİRİM TEMSİLCİLERİ TOPLANTI (1).JPGBAŞKAN ÖZ MAHALLE BİRİM TEMSİLCİLERİ TOPLANTI (2).JPGBAŞKAN ÖZ MAHALLE BİRİM TEMSİLCİLERİ TOPLANTI (3).JPGBAŞKAN ÖZ MAHALLE BİRİM TEMSİLCİLERİ TOPLANTI (4).JPG
BAŞKAN ÖZ MAHALLE BİRİM TEMSİLCİLERİ TOPLANTI (5).JPG

  
KARTAL BELEDİYESİ VE TÜM YEREL-SEN SENDİKASI ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
20.07.2018
KARTAL BELEDİYESİ İLE AKUT VAKFI ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
20.07.2018
“TSUNAMİYE HAZIR MIYIZ?” KONULU AÇIK DERS BAYRAM DEMİRKOL PARKI’NDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
20.07.2018
Kıbrıs Barış Harekatı'nın 44. yıl dönümü kutlu olsun. Tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.
20.07.2018
LÖSEV’İN MİNİK KAHRAMANLARI, KARTAL BELEDİYESİ MASAL MÜZESİ’NDE
19.07.2018
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN %100 ELEKTRİKLİ OTOMOBİL İLE ÇEVRE HİZMETİ
18.07.2018
“AÇIK DERS” SERİSİNİN İKİNCİSİ BAYRAM DEMİRKOL PARKI’NDA GERÇEKLEŞECEK
17.07.2018
MAHALLE BİRİM BAŞKANLARI VE MECLİS ÜYELERİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
16.07.2018
15 TEMMUZ’DA KARTAL’DA ŞEHİT VE GAZİLER ONURUNA YEMEK VERİLDİ
16.07.2018
KARTAL’IN GERİ DÖNÜŞÜM ATIKLARI, İÇERİSİNDE BİLGİ BARINDIRIYOR
13.07.2018

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız

Alo Belediye
  • Alo Belediye :444 4 578
  • Alo Zabıta: 280 58 88
  • Alo Çevre: 280 60 60
  • Alo Temizlik: 280 62 62
  • Alo Ruhsat: 280 56 43
  • Alo Veteriner: 280 63 93


İştirakler
  • Kartursaş
  • Karyapsan
  • Kartansaş