Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KARTALLI MİNİKLER MASAL MÜZESİ’NDE ATÖLYE DERSLERİNE KATILDI

5.12.2017 09:59:38
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde projelendirilen, şair-yazar Sunay Akın'ın küratörlüğünü yaptığı Masal Müzesi, Kartallı miniklerin buluşma noktası oldu.

Türkiye’de bir ilk olan ve 7. Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’nde ‘Kültür Sanat’ dalında ödüle layık görülen Masal Müzesi, hafta sonu gerçekleştirilen ‘Hayalimdeki Kahraman ve Origami Atölyeleri’nde onlarca Kartallı çocuğu, masal dünyasında buluşturdu. Hayalimdeki Kahraman atölyesinde çocuklar, hayallerindeki masal kahramanlarının bebek boyamalarını yaptı. Çalışmanın sonunda miniklerin el emeğinin ürünü olan masal kahramanları, kendilerine hediye edildi. Origami atölyesinde ise çocuklar, çeşitli renklerden oluşan fon kartonlardan masal kahramanlarının origamisini yaptı. Atölye çalışmalarının bitiminde çocuklar, Masal Müzesi’ni gezerek sevdikleri masal kahramanlarının heykelleriyle fotoğraf çektirdi.


MASAL MÜZESİ

Yapımı tamamlanan Masal Müzesi, 2 katlı bir yapının röleve, restorasyon ve restitüsyon çalışmalarının ardından masal evine dönüştürüldü. Bodrum ve iki kattan oluşan avlulu yapının kapısından girdiğiniz andan itibaren masal kahramanlarıyla karşılaşmak mümkün. Masal Müzesi’nin bodrum katında mağara ve deniz korsanları bulunurken üst katlarda ise klasik dünya masalları ile başlayıp günümüz masallarına uzanan ve Türk masallarını da içeren kitaplar yer almaktadır. Müze içinde,  tiyatro sahnesi ve atölye çalışmalarının yapılacağı bir faaliyet alanı da bulunmaktadır. Müze bahçesinde ise miniklerin en sevdiği masal kahramanlarının heykelleri yer almakta... Müzenin tasarımı ve sergilenen eserlerin konsepti benzeri bulunamayan bir proje ile toplum bilinci üzerine yenilikler katıyor. Masal müzesinin ilk masallar ile başlayan, günümüz masallarına kadar uzanan tasarımı ile çocuklar kadar yetişkinlerin de çocukluğunu hatırlayacak koleksiyonlarla buluşturması toplum genelinde bütünleyici bir farklılık getirmekte. 

Yakacık’ta bulunana müzenin bahçesinde bir masal parkı ve havuzu da bulunuyor. Ayrıca çocuklar için pek çok masal etkinliği müjdesi de veriliyor.


KARTALLI MİNİKLER MASAL MÜZESİ’NDE ATÖLYE DERSLERİNE KATILDI (1).jpgKARTALLI MİNİKLER MASAL MÜZESİ’NDE ATÖLYE DERSLERİNE KATILDI (2).jpgKARTALLI MİNİKLER MASAL MÜZESİ’NDE ATÖLYE DERSLERİNE KATILDI (3).JPGKARTALLI MİNİKLER MASAL MÜZESİ’NDE ATÖLYE DERSLERİNE KATILDI (4).JPG
KARTALLI MİNİKLER MASAL MÜZESİ’NDE ATÖLYE DERSLERİNE KATILDI (5).JPGKARTALLI MİNİKLER MASAL MÜZESİ’NDE ATÖLYE DERSLERİNE KATILDI (6).JPGKARTALLI MİNİKLER MASAL MÜZESİ’NDE ATÖLYE DERSLERİNE KATILDI (7).jpg

  
KARTAL BELEDİYESİ İLE AKUT VAKFI ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
20.07.2018
“TSUNAMİYE HAZIR MIYIZ?” KONULU AÇIK DERS BAYRAM DEMİRKOL PARKI’NDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
20.07.2018
Kıbrıs Barış Harekatı'nın 44. yıl dönümü kutlu olsun. Tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.
20.07.2018
LÖSEV’İN MİNİK KAHRAMANLARI, KARTAL BELEDİYESİ MASAL MÜZESİ’NDE
19.07.2018
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN %100 ELEKTRİKLİ OTOMOBİL İLE ÇEVRE HİZMETİ
18.07.2018
“AÇIK DERS” SERİSİNİN İKİNCİSİ BAYRAM DEMİRKOL PARKI’NDA GERÇEKLEŞECEK
17.07.2018
MAHALLE BİRİM BAŞKANLARI VE MECLİS ÜYELERİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
16.07.2018
15 TEMMUZ’DA KARTAL’DA ŞEHİT VE GAZİLER ONURUNA YEMEK VERİLDİ
16.07.2018
KARTAL’IN GERİ DÖNÜŞÜM ATIKLARI, İÇERİSİNDE BİLGİ BARINDIRIYOR
13.07.2018
KARTAL BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ YAZ SEZONU ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ
13.07.2018

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız

Alo Belediye
  • Alo Belediye :444 4 578
  • Alo Zabıta: 280 58 88
  • Alo Çevre: 280 60 60
  • Alo Temizlik: 280 62 62
  • Alo Ruhsat: 280 56 43
  • Alo Veteriner: 280 63 93


İştirakler
  • Kartursaş
  • Karyapsan
  • Kartansaş