Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


ODA BAŞKANLARI BAŞKAN ALTINOK ÖZ’Ü ZİYARET ETTİ

12.12.2017 10:37:04
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal’da görev yapan Oda Başkanları, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü ziyaret etti.

Ziyarette; Kartal Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Adem Etirli, Kartal Şoförler ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Fikret Çelik, Kartal Bakkallar Bayiler ve Büfeciler Esnaf Odası Başkanı Erol Demirci, Kartal Pazarcılar Odası Başkanı Mete Poyraz, Kartal Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Hamit Çiftçi, Fırıncılar Sendikası Kartal Temsilcisi Yaşar Tüylüoğlu, Kartal Oto Sanayi Sitesi Başkanı Hüseyin Demirhanile Kartal Belediye Başkan Yardımcıları Gülcemal Fidan ve Mustafa Fehmi Okay, Özel Kalem Müdürü Banu Kocadağ, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nur Gülmez Bel hazır bulundu.

Başkan Altınok Öz ve beraberindekiler ziyarette öncelikle Toplantı Odası’nda yaklaşık iki saat süren bir görüşme gerçekleştirdi. Başkan Altınok Öz, burada yaptığı konuşmada; “Sizler toplum önderlerisiniz. Sizlerin düşünceleri bizler için önemli. Bu düşünceden hareketle Kartal’da bir ilki başlattık. Oda başkanları olarak Başkan Yardımcımız ve birim müdürlerimiz ile toplantılarda bir araya geliyorsunuz. Yerel yönetimlerde ilişkiler önemlidir. Esnafın en rahat olduğu yer Kartal. Bir kenti yönetirken o kenti doğru planlamak da gerekir. Biz planlarımızı ona göre yapıyoruz. Vatandaşlarımızın ve esnafımızın sağlığı ve güvenliğini ön planda tuttuk. Kartal’da kaçak fırınlara geçit vermiyoruz. İnsan sağlığı bizim önceliklerimizden biri. Ayrıca Pazar alanlarını da kapalı yerlere almayı planlıyoruz. Pazar yeri için alanlar oluşturmamız gerekir. Pazar kültürü diye bir şey var. Pazar alanlarını kapalı yerlere almamız lazım. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. Tekbir Cami’nin orada kapalı Pazar yeri için planlama yapıyoruz. Alt kat otopark, üst kat Pazar yeri ve en üstte de yönetimin olduğu bir bölüm için çalışma yapıyoruz. Pazarlarda bir diğer önceliğimiz de güvenli gıda olmalı… Güvenli gıda ne demek? Yediğimiz sebze ve meyvenin hangi koşullarda yetiştirildiği önemli, gübre kullanımı, ilaçlaması bunların hepsi çitfçilikle önemli yer teşkil ediyor. Organik Pazar gibi formüller üretilmeli. İnsan sağlığı için pazarlarda güvenli gıda mutlaka olmalı.” dedi. 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e teşekkür eden Oda Başkanları, “Belediye Başkanımız Altınok Öz’ün göreve gelmesiyle birlikte klasik belediyecilik anlayışı algısı yıkıldı; daha samimi, iletişime geçip çözüm üreten bir belediye yapısı ile birlikte çalışıyoruz. Belediye ile iletişimimiz çok kolay ve zamanında yapılıyor. Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz.” diye konuştular.

Oda Başkanlarından Huzurevi Projesine Övgü 

Ziyaretin devamında Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, misafirlerine Proje Odasını gezdirerek, Kartal’da 2009 yılından bu yana gerçekleştirilen çalışmaları anlattı. Oda Başkanları daha sonra, Tasarım Araştırma Katılım(TAK) ekibi ile tanıştı. Başkan Altınok Öz, burada da oda başkanlarına TAK’ın Kartal’da gerçekleştirdiği projeler hakkında bilgi verdi. Ziyaretin sonunda ise Başkan Altınok Öz, misafirlerini Sosyal Medya çalışanlarıyla tanıştırdı. Sosyal Medya çalışanları oda başkanlarına uzun süre yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek, Yaşlı Bakım ve Huzurevi’ni anlatan dijital bir sunum gerçekleştirdi. Oda Başkanları, Yaşlı Bakım ve Huzurevi’nin Avrupa standartlarında olmasından övgü ile söz ederek Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü tebrik etti. 


IMG_2483.jpgODA BAŞKANLARINDAN BAŞKAN ALTINOK ÖZ' ZİYARET_11.12 (119).jpgODA BAŞKANLARINDAN BAŞKAN ALTINOK ÖZ' ZİYARET_11.12 (133).jpgODA BAŞKANLARINDAN BAŞKAN ALTINOK ÖZ' ZİYARET_11.12 (195).JPG
ODA BAŞKANLARINDAN BAŞKAN ALTINOK ÖZ' ZİYARET_11.12 (20).jpgODA BAŞKANLARINDAN BAŞKAN ALTINOK ÖZ' ZİYARET_11.12 (202).jpgODA BAŞKANLARINDAN BAŞKAN ALTINOK ÖZ' ZİYARET_11.12 (71).JPGODA BAŞKANLARINDAN BAŞKAN ALTINOK ÖZ' ZİYARET_11.12 (9).jpg
ODA BAŞKANLARINDAN BAŞKAN ALTINOK ÖZ' ZİYARET_11.12 (91).JPG

  
KARTAL BELEDİYESİ İLE AKUT VAKFI ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
20.07.2018
“TSUNAMİYE HAZIR MIYIZ?” KONULU AÇIK DERS BAYRAM DEMİRKOL PARKI’NDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
20.07.2018
Kıbrıs Barış Harekatı'nın 44. yıl dönümü kutlu olsun. Tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.
20.07.2018
LÖSEV’İN MİNİK KAHRAMANLARI, KARTAL BELEDİYESİ MASAL MÜZESİ’NDE
19.07.2018
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN %100 ELEKTRİKLİ OTOMOBİL İLE ÇEVRE HİZMETİ
18.07.2018
“AÇIK DERS” SERİSİNİN İKİNCİSİ BAYRAM DEMİRKOL PARKI’NDA GERÇEKLEŞECEK
17.07.2018
MAHALLE BİRİM BAŞKANLARI VE MECLİS ÜYELERİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
16.07.2018
15 TEMMUZ’DA KARTAL’DA ŞEHİT VE GAZİLER ONURUNA YEMEK VERİLDİ
16.07.2018
KARTAL’IN GERİ DÖNÜŞÜM ATIKLARI, İÇERİSİNDE BİLGİ BARINDIRIYOR
13.07.2018
KARTAL BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ YAZ SEZONU ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ
13.07.2018

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız

Alo Belediye
  • Alo Belediye :444 4 578
  • Alo Zabıta: 280 58 88
  • Alo Çevre: 280 60 60
  • Alo Temizlik: 280 62 62
  • Alo Ruhsat: 280 56 43
  • Alo Veteriner: 280 63 93


İştirakler
  • Kartursaş
  • Karyapsan
  • Kartansaş