Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KIRGIZİSTANLI KREŞ YÖNETİCİLERİ KARTAL BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

14.2.2018 16:54:33
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin düzenlediği organizasyonla İstanbul’a gelen Kırgızistan okul öncesi eğitim yöneticileri, Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü’nü, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nü ve Masal Müzesi’ni ziyaret ederek bilgi aldı. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay ve Kartal Belediyesi Kreşler Müdürü Enif Yavuz Dipşar tarafından ağırlanan Kırgız heyetine, kreşlerdeki uygulamalarla ilgili ayrıntılı sunum yapıldı. Kartal Masal Müzesi’ne hayran kalan heyet, Kartal Belediyesi’nin gerçekleştirdiği hizmetleri ülkelerinde de uygulamak üzere sık sık not aldılar. 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, Bağcılar, Bayrampaşa, Esenler, Kartal ve Pendik Belediyeleri işbirliği ile gerçekleştirdiği program kapsamında, 12 kişiden oluşan Kırgızistan heyeti Kartal’da incelemelerde bulundu. Türkiye’de faaliyet gösteren okul öncesi eğitim kurumları ile ilgili bilgi almak ve sahada incelemede bulunmak için Türkiye’ye gelen Kırgızistan okul öncesi eğitim yöneticilerinden oluşan heyetin Kartal’daki ilk durağı, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay’ın makamı oldu. Kartal Belediyesi’nin özellikle çocuklar için yaptığı hizmetlerle ilgili burada bilgi alan heyet, daha sonra Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde incelemelerde bulundu. Kartal Belediyesi’nin engellilere yönelik geliştirdiği projelerle, sosyal yardım faaliyetleri hakkında Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ali Kemal Özdemir’den bilgi alan heyet, daha sonra Kartal Belediyesi’ne bağlı Merkez Kreş’i ziyaret etti. Burada sınıflara girerek minikler ile tanışan, eğitim programlarını ve kitaplarını inceleyen heyete kısa bir sunum yapıldı. Kartal Belediyesi’nin 11 kreşi olduğunu ve yeni kreşlerin de inşa halinde olduğunu öğrenen Kırgız heyeti, beğenilerini ifade etti. Miniklerin hangi branş dersleri aldığını soran heyete Kartal Belediyesi Kreş Müdürü Enif Yavuz Dipşar bilgi verdi. Heyetin bir sonraki durağı, Kartal Belediyesi’ne bağlı Masal Müzesi oldu. Ünlü şair Sunay Akın’ın küratörlüğünde hizmete açılan Masal Müzesi’ne hayran kalan heyet, kimisi yüzyıllık oyuncak, masal kitabı, kukla, çizim gibi eserleri dikkatle inceledi. Sık sık hatıra fotoğrafı çeken heyet, rehberlerin masallarla ilgili verdiği bilgileri de büyük bir dikkatle dinledi. 

Kartal Masal Müzesi’ndeki incelemenin ardından Kırgızistan heyeti, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, Meclis üyeleri Mustafa Yüksel, Önder Turmuş, Yücel Süslü, Kreşler Müdürü Enif Yavuz Dipşar ve 11 kreşin sorumluları ile yemekte biraraya geldi. Burada kısa bir konuşma yapan Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr Altınok Öz’ün çocuklarla ilgili projelere çok önem verdiğini ve görevde bulunduğu süre içinde 1 olan kreş sayısını 11’e çıkardığını söyledi. Bilgi paylaşımının önemine de vurgu yapan Okay, daha sonra Kırgızistan heyetine hediyeler takdim etti. Kırgızistan heyeti üyeleri, misafirperverlikleri için Kartal Belediyesi yetkililerine teşekkür etti. 


KIRGIZ HEYETİ KREŞ ZİYARET (1).JPGKIRGIZ HEYETİ KREŞ ZİYARET (10).JPGKIRGIZ HEYETİ KREŞ ZİYARET (11).JPGKIRGIZ HEYETİ KREŞ ZİYARET (2).JPG
KIRGIZ HEYETİ KREŞ ZİYARET (3).JPGKIRGIZ HEYETİ KREŞ ZİYARET (4).JPGKIRGIZ HEYETİ KREŞ ZİYARET (5).JPGKIRGIZ HEYETİ KREŞ ZİYARET (6).JPG
KIRGIZ HEYETİ KREŞ ZİYARET (7).JPGKIRGIZ HEYETİ KREŞ ZİYARET (8).JPGKIRGIZ HEYETİ KREŞ ZİYARET (9).JPG

  
HELİN KARATEKİN’İN YAĞLIBOYA VE KARAKALEM RESİM SERGİSİ AÇILDI
16.02.2018
BAŞKAN ALTINOK ÖZ YENİ SİVİL SAVUNMA BİNASINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
16.02.2018
ÇOCUKLAR KARTAL MASAL MÜZESİ’NE AKIN EDİYOR
16.02.2018
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN SEVGİLİLER GÜNÜ’NE ÖZEL KONSER
15.02.2018
MİMARLIK ÖĞRENCİLERİ KARTAL SENTEZİ ÇALIŞTAYI’NI BAŞKAN ALTINOK ÖZ’E SUNDU
14.02.2018
KIRGIZİSTANLI KREŞ YÖNETİCİLERİ KARTAL BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ
14.02.2018
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN 14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ'NDE RENKLİ ETKİNLİK
14.02.2018
KARTAL BELEDİYESİ VE KIZILAY’DAN ÖRNEK PROJE
14.02.2018
TRABZON VE ÇAYKARALILAR DERNEĞİ’NDEN BAŞKAN ALTINOK ÖZ’E ZİYARET
14.02.2018
CHP İSTANBUL İL BAŞKANI CANAN KAFTANCIOĞLU’NDAN BAŞKAN ALTINOK ÖZ’E ZİYARET
13.02.2018

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız

Alo Belediye
  • Alo Belediye :444 4 578
  • Alo Zabıta: 280 58 88
  • Alo Çevre: 280 60 60
  • Alo Temizlik: 280 62 62
  • Alo Ruhsat: 280 56 43
  • Alo Veteriner: 280 63 93


İştirakler
  • Kartursaş
  • Karyapsan
  • Kartansaş