Siteiçi AramaBilgilendirme

Buradasınız : Anasayfa  > Hizmetler  > Pazarlarımız

Hakkında
KADIN ÜRÜNLERİ PAZARI
  • Kartallı Kadınlar Üretiyor...

3 Nisan 2010’da Kartal Belediyesi ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı işbirliğiyle açılan “Kartal Kadın Ürünleri Pazarı”nın amacı; dar gelirli kadınların ekonomik hayata katılımlarını arttırmak, ürettiklerini değerlendirmek, iş kurmalarını ve girişimciliklerini desteklemek için Kartal'da kadınların her türlü el emeği ürünlerinin satılabileceği pazar yeri oluşturmak.

Kartal Ekolojik Pazar alanında faaliyet gösteren Kadın Ürünleri Pazarında kadınlar kendi emekleri ile ürettiklerini satarak hem ev ekonomilerine katkıda bulunuyorlar hem de Kartal'da varlıklarının olduğunu ispatlamış oluyorlar.

Pazar alanımızda alışverişinizi yaparken dinlenebileceğiniz, keyifle çayınızı yudumlayacağınız kafemiz çok yakında hizmetinizde olacak.

Kadınların kendi el emekleri ile hazırladıkları her türlü ürünü satabilecekleri Pazar yerinde yüz yetmiş beş adet stand bulunuyor. Perşembe ve Cumartesi günleri açık olan pazarda ne arasanız bulabiliyorsunuz. Üstelik el emeği göz nuru olan ürünler piyasa fiyatının çok altında.

Kadın ürünleri pazarında tezgahlarda ürün satışlarının yanı sıra, Kartal'ın tanıtımına katkıda bulunulacak uluslararası projelere de imza atılıyor. Çeşitli etkinlikler, organizasyonlar, sosyal sorumluluk projeleri ve sergiler sayesinde kadınlar için farklı bir pencere açarak sosyal bir alan olma özelliği de taşıyor. Pazarda ayrıca Konservatuar öğrencileri ve genç sanatçılar tarafından düzenlenen konserler, çocuklara yönelik sanatsal faaliyetler ve Moda-tasarım söyleşileri de yapılıyor.

  • Zeytinyağlılar, Mantılar, Gözlemeler, Tatlılar...

Zeytinyağlı sarmadan içli köfteye, ev baklavasından su böreğine, boşnak böreğinden kömbeye, mantı, ev tarhanası, bazlama, kısır, katmer, çiğ köfte, mercimek köftesi, haşhaşlı börek, ev eriştesi ve daha birçok lezzet...Tatmanız için sizi Kadın Ürünleri Pazarına davet ediyoruz. Özel davetlerinizde bu lezzetleri konuklarınıza ikram edebilirsiniz.

  • Hediyelikler, El Sanatları...

Eğer özel bir hediye vermek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Her evde dekorasyonu tamamlayacak ahşap boyama ürünler, evinize yeni bir renk katacak yağlı boya tablolar, çocuğunuzu neşelendirecek kuklalar ve bez oyuncaklar, kişiye özel tasarımlar ve daha fazlası uygun fiyatlarla sizleri bekliyor.

  • Çeyizlikler, Örgüler, Takılar, Süs Eşyaları...

Hepsi el emeği, göz nuru nakışlarla işlenmiş çeyinizi zenginleştirecek danteller, ipek kozalarından ham ipeğe işlenen nakışlar, el örgüsü bebek giysilerinden, havlulara, iğne oyaları, gül yastıkları, kırkyama örtüler, battaniyeler, kurdela nakışı havlular, iğne oyası yazmalar ve daha birçok ürün bulmak mümkün. Kolyelerden yüzüklere, bilekliklerden küpelere çantalardan şapkalara,şallara, şıklığınızı tamamlayacak aksesuarlara, özel keçeden taçlara, saç tokalarına kadar çok çeşitli takı ve aksesuarın yanı sıra dekoratif ve süs eşyalarıyla pek çok alternatif sunuyor.

Başvuru ve Bilgi İçin:
Hürriyet Mahallesi Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi
Hürriyet Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi
Telefon: 0216 452 12 66
Basından Haberler
Tv Görüntüleri
001 001

Gazete Haberleri
001 001 001 001
001 001 001 001
001
Projeler
KADINLARDAN ULUSLARARASI PROJE

Dünyaca ünlü sanatçı Mathilde ter Heijne ve 200 Kartallı Kadının el işlemeleri ile yaptığı 25 metrelik yılan figürü, uluslararası arenada sergilenmek üzere ilk durağına kadınların ellerinde yola çıktı.

Dünyaca ünlü Performans sanatçısı Mathilde ter Heijne, Kartallı kadınlarla birlikte uluslar arası projeye imza attı. Kurallara karşı çıkan uluslar arası enstalasyon ve performans sanatçısı Mathilde ter Heijne son projesine Kartallı kadınlarla imza attı.

Hijeni, Kartal Belediyesi ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı tarafından kurulan "Kartal Kadın Ürünleri Pazarı"nda ki yaklaşık 200 kadınla bir araya gelerek 25 metre boyunda yastıktan bir yılan figürü yaptı. Kadınların kırk yama, el işi, takı, ve diğer ürünleri yılan figürünün üzerine işlemesiyle oluşan eser Kartallı kadınların ellerinde vapur ve trenle İstanbul’u dolaşarak uluslararası yolculuğuna çıktı.

Kartal Kadın Ürünleri Pazarından kadınların ellerinde yola çıkan 25 metrelik yılan ilk olarak Kartal meydanını dolaştı. Daha sonra tren ile 200 kadının ellerinde Haydarpaşa’ya oradan da vapur ile Karaköy’e gecen yılan ardından Galata kulesine gitti. Kulenin etrafında kadınlarla birlikte tur atan yılan oradan kadınların ellerinde sloganlar eşliğinde Beyoğlu İstiklal caddesine götürüldü. “Haydi Kadınlar Birlik Olalım” ve “Kadın Emeğine Sahip Çıkalım” diye slogan atan kadınlar taşıdıkları 25 metrelik yılanı Türkiye’de ilk defa sergilenecek olan DEPO isimli sergi salonuna götürdüler.

Kartallı kadınların figürün üstüne işlediği el emeklerinden oluşan eser 14 - 25 Temmuz tarihleri arasında Tophane'de bulunan Tütün Deposu Sanat Atölyesinde sergilenecek. Sergide ayrıca Polonyalı sanatçı Monika Bulanda'nın yılan eseri için yazdığı “Olacak / Snake Power” isimli şarkı da yılanla birlikte görücüye çıkacak. Kadınların yaptığı eser Türkiye'de sergilendikten sonra Almanya’nın da çeşitli sanat evlerinde sahnelenecek.

Kartal Kadın Ürünleri Pazarında çalışarak el ürünleri ile yaptıklarını satan kadınlardan hayallerini, umutlarını ve hüsranlarını bu 25 metrelik yastıktan oluşan yılan figürüne işlemelerini isteyen Heijne, bu vesile ile kadın dayanışmasının toplu, kolektif üretimini ve kadının yapabilirliğinin önemine vurgu yapıyor.

Fotoğraf Galerisi
İletişim - Kroki
Sosyal Ağlar