Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KARTAL’DA ZELİHA SUNAL İLE ‘ATIKSIZ YAŞAM ATÖLYESİ’ DÜZENLENDİ

5.11.2018 13:15:33
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü ve Buğday Derneği işbirliğiyle %100 Ekolojik Pazar’da başarılı yorumcu Zeliha Sunal’ın katılımıyla “Mutfaklara Nazar Değmesin” adıyla Atıksız Yaşam Atölyesi etkinliği düzenledi.

Etkinliğe katılan Kartallılar, geri dönüşüm ürünleri ile ilgili bilgi alırken, yenilebilir malzemelerden nazarlıklar yaptı. Katılımcılar etkinlik boyunca eğlenceli dakikalar geçirdi. Kartal Belediyesi Ekolojik Pazar Alanı’nda düzenlenen etkinlikte Zeliha Sunal, katılımcılara kullanılmış ev aletlerini ve yenilebilir malzemeleri farklı alanlarda nasıl değerlendirebileceklerini anlattı.  7’den 70’e çok sayıda katılımcının yer aldığı atölye çalışmasında vatandaşlar, Zeliha Sunal’ın tavsiyeleri doğrultusunda yenilenebilir ürünler ile özgün nazarlıklar üretti ve yaratıcılıklarını ortaya koydu. Düzenlenen atölye çalışması ile çevre bilincinin artırılması ve malzeme israfının önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Mutfaktaki her şeyin atık olarak görülmemesi gerektiğini vurgulayan Zeliha Sunal, “Bugün uğraştığımız malzemeler, herkesin evinde bulunan kışlık kuru sebze ve meyveler. Bu malzemeleri süs eşyası gibi tasarlamamıza rağmen aynı zamandan ihtiyaç halinde, ucundan kopartıp yemeğe de katabiliriz.” dedi. Geri dönüşüm konusunda ülkemizdeki kadınlarına çok önemli görevler düştüğünü belirten Sunal, “Çevre ile ilgili mutfakta yaş çöp ve kuru çöpün ayrı ayrı atılması çok önemli. Biz de kadınlar olarak bunlara önem vermeliyiz. Bu durumu anlatmak için atölyemizi, ülkemizdeki çeşitli gastronomi festivallerinde düzenliyoruz. Kartal’da da hanımların yoğun ilgisiyle karşılaştık. Etkinliğimize verdiği destekler için Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 


KARTAL’DA ZELİHA SUNAL İLE ‘ATIKSIZ YAŞAM ATÖLYESİ’ DÜZENLENDİ (1).JPGKARTAL’DA ZELİHA SUNAL İLE ‘ATIKSIZ YAŞAM ATÖLYESİ’ DÜZENLENDİ (2).JPGKARTAL’DA ZELİHA SUNAL İLE ‘ATIKSIZ YAŞAM ATÖLYESİ’ DÜZENLENDİ (3).JPGKARTAL’DA ZELİHA SUNAL İLE ‘ATIKSIZ YAŞAM ATÖLYESİ’ DÜZENLENDİ (4).JPG
KARTAL’DA ZELİHA SUNAL İLE ‘ATIKSIZ YAŞAM ATÖLYESİ’ DÜZENLENDİ (5).JPGKARTAL’DA ZELİHA SUNAL İLE ‘ATIKSIZ YAŞAM ATÖLYESİ’ DÜZENLENDİ (6).JPGKARTAL’DA ZELİHA SUNAL İLE ‘ATIKSIZ YAŞAM ATÖLYESİ’ DÜZENLENDİ (7).JPGKARTAL’DA ZELİHA SUNAL İLE ‘ATIKSIZ YAŞAM ATÖLYESİ’ DÜZENLENDİ (8).JPG

  

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız

Alo Belediye
  • Alo Belediye :444 4 578
  • Alo Zabıta: 280 58 88
  • Alo Çevre: 280 60 60
  • Alo Temizlik: 280 62 62
  • Alo Ruhsat: 280 56 43
  • Alo Veteriner: 280 63 93


İştirakler
  • Kartursaş
  • Karyapsan
  • Kartansaş