Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KARTAL BELEDİYESİ’NDEN MİNİK DOSTLARIMIZA KEDİ EVLERİ

11.1.2019 10:17:21
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal Belediyesi ve Yakacık Özel Eğitim Meslek Okulu işbirliğiyle yürütülen proje kapsamında öğrenciler tarafından geri dönüşüm malzemeleriyle üretilen ‘Kedi Evleri’ ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirildi. 

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün destekleriyle Yakacık Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri tarafından geri dönüşüm malzemeleriyle üretilen kedi evleri; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak, Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Tozkoparan, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars ve Fen İşleri Müdürü Ayhan Taş tarafından teslim alındı.

Minik dostlarımızın soğuk havalarda üşümemesi için kompozit atıklardan üretilen kedi evleri, ilçedeki çeşitli noktalara dağıtıldı.

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, ''Sokak hayvanı, bir hevesle alınan ve sonra sokağa bırakılan, bunun yanında bir de zaten sahiplenmeyen ve sokaklarda yaşamak zorunda kalan hayvanlardır. Ne şekilde olursa olsun sokaktaki hayvanlar ilgiye, sevgiye ve yiyecek içeceğe çok fazla gereksinim duyarlar. Sokak hayvanı dediğimiz kedi ve köpekler, insanlar tarafından evcilleştirilmiş ve insanın olduğu her yere insanla birlikte gelmiştir. Maalesef insanlar, bu canlıları kendilerine mahkûm kılmakla kalmayıp bir de bu hayvanları sokaklara terk etmiş, sonrasında ise sokaklarda dahi varlıklarına tahammül gösteremez olmuştur.  Bu soğuk havalarda sokakta yaşayan kedilerimizi unutmadık ve kompozit malzemeleri geri dönüşüm kutusu ve süt kutuları ile yalıtım malzemeleri kullanılarak kedi evlerini yaptık. Öğrencilerimizin bu konudaki duyarlığı da takdir edilesidir. İsteyen vatandaşlar 0216 280 60 60 numaralı ‘Alo Çevre Hattını’ arayarak bizden kutu talep edebilir. Proje sayesinde hem atıklar değerlendiriliyor, hem de kedilerin bu soğuk kış günlerinde sıcak bir evleri oluyor. Lütfen sokak hayvanlarının da bir yaşam hakkı olduğunu unutmayalım.'' dedi.

Yakacık Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Mahmut Balta ise Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün atık dönüşümü ile ilgili çalışmalarını ilgiyle takip ettiklerini ve bu projenin bir parçası olmaktan son derece mutlu olduklarını belirterek, destekleri için Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e teşekkür etti. 

 


KARTAL BELEDİYESİ’NDEN MİNİK DOSTLARIMIZA KEDİ EVLERİ (1).JPGKARTAL BELEDİYESİ’NDEN MİNİK DOSTLARIMIZA KEDİ EVLERİ (2).JPGKARTAL BELEDİYESİ’NDEN MİNİK DOSTLARIMIZA KEDİ EVLERİ (3).JPGKARTAL BELEDİYESİ’NDEN MİNİK DOSTLARIMIZA KEDİ EVLERİ (4).JPG
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN MİNİK DOSTLARIMIZA KEDİ EVLERİ (5).JPGKARTAL BELEDİYESİ’NDEN MİNİK DOSTLARIMIZA KEDİ EVLERİ (6).JPGKARTAL BELEDİYESİ’NDEN MİNİK DOSTLARIMIZA KEDİ EVLERİ (7).JPGKARTAL BELEDİYESİ’NDEN MİNİK DOSTLARIMIZA KEDİ EVLERİ (8).JPG

  
KARTAL’DA CAM İLE SANATIN BULUŞTUĞU SERGİ ZİYARETE AÇILDI
22.03.2019
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN DOWN SENDROMU FARKINDALIK GÜNÜ ETKİNLİĞİ
22.03.2019
BAŞKAN ALTINOK ÖZ ÂŞIK VEYSEL’İ ANMA PROGRAMINA KATILDI
22.03.2019
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN DOWN SENDROMU FARKINDALIK ETKİNLİĞİ
21.03.2019
KARTAL BELEDİYESİ OKULLARDA AFET BİLİNCİ EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR
20.03.2019
KREŞ ÖĞRENCİLERİ İSTEK ULUĞBEY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
20.03.2019
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİYLE ANILDI
19.03.2019
Kartal’da Çocuklar için Çömlek ve Masal Atölyelerinde Doyasıya Eğlence
19.03.2019
BAŞKAN ALTINOK ÖZ “10. YIL TOPLANTISI”NDA BELEDİYE PERSONELİ İLE BULUŞTU
18.03.2019
BAŞKAN ALTINOK ÖZ, CHP KARTAL BELEDİYE BAŞKAN ADAYI GÖKHAN YÜKSEL’İN PROJE TANITIM TOPLANTISINA KATILDI
18.03.2019

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız

Alo Belediye
  • Alo Belediye :444 4 578
  • Alo Zabıta: 280 58 88
  • Alo Çevre: 280 60 60
  • Alo Temizlik: 280 62 62
  • Alo Ruhsat: 280 56 43
  • Alo Veteriner: 280 63 93


İştirakler
  • Kartursaş
  • Karyapsan
  • Kartansaş