Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KARTAL BELEDİYESİ VE KIZILAY’DAN ÖRNEK PROJE

7.2.2019 13:45:38
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal Belediyesi ile Kızılay Kan Merkezi işbirliğiyle toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenlendi. Kartal Belediyesi Hizmet Binası Fuaye Alanı’nda gerçekleşen bağış kampanyasına Kartal Belediyesi personeli ve vatandaşlar ilgi gösterdi. 

Kampanyaya destek sağlamak isteyen ve sağlık koşulları el veren vatandaşlardan gün boyunca kan bağışları ve kök hücre örneği alındı. Kan bağışı kampanyasında Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü çalışanları ve Kızılay Derneği yetkilileri de kan bağışında bulunmak isteyen vatandaşlara yardımcı oldu. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Cengiz Türkmen ve Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Arda Savaş da kan ve kök hücre bağışı kampanyasının yapıldığı alanı ziyaret etti. Kan ve kök hücre bağışında bulunan ve vatandaşlarla sohbet eden Başkan Yardımcısı Cengiz Türkmen, Kızılay personelinden ve görevli doktorlardan da bilgi aldı.

Kış aylarında azalan kan bankası stoklarını ve kök hücre bağışçı sayısını artırmak amacıyla Kızılay’ın Kartal Belediyesi ile birlikte gerçekleştirildiği kampanya, Kartal Belediyesi Hizmet Binası içinde gerçekleştirildi. Kartal Belediyesi çalışanlarının da ilgi gösterdiği kampanyada, kan verme kıstaslarına uygun olan vatandaşlardan da kan bağışı kabul edildi. Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü çalışanlarının da destek verdiği kampanyada vatandaşlar, form doldurduktan sonra doktor kontrolünden geçirildi ve başta tansiyon olmak üzere kan verme kriterlerine uygunlukları tespit edildi. Genel sağlık durumları kan verme kıstaslarına uyan vatandaşlar, yaklaşık yarım saat süren bir işlemin ardından kan bağışında bulunarak kök hücre örneği verdi. Kan veren vatandaşlara dinlenmeleri gereken süre boyunca ikramda bulunuldu. 

1 ünite kan 3 can 

Gün boyunca devam eden kan bağışı kampanyasında başvuruda bulunan tüm vatandaşlara kan bağışı konusunda gerekli bilgi verildi ve kök hücre örnekleri toplandı. Özellikle zor bulunan kan gruplarında söz konusu kan bağışı kampanyasından alınan kan ürünlerinin hayati değerde olduğunu belirten Kızılay yetkilileri, bağışlanan 1 ünite kanın 3 kişinin hayatını kurtardığını belirterek kan ürünlerinin de düşünülmesi ile bağışı gerçekleştiren vatandaşların her seferinde birden fazla can kurtardıklarını söylediler. 1 Kan 3 can sloganını benimsediklerini ve İstanbul’da her gün yüzlerce vatandaşın kan bağışına ihtiyaç duyduğunu belirten Kızılay yetkilileri, kampanyaya verdiği destekten dolayı Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e teşekkür etti. 
KAN BAĞIŞI EK FOTOĞRAFLAR (1).JPGKAN BAĞIŞI EK FOTOĞRAFLAR (2).JPGKAN BAĞIŞI EK FOTOĞRAFLAR (3).JPGKAN BAĞIŞI EK FOTOĞRAFLAR (4).JPG
KARTAL BELEDİYESİ VE KIZILAY’DAN ÖRNEK PROJE (1).JPGKARTAL BELEDİYESİ VE KIZILAY’DAN ÖRNEK PROJE (2).JPGKARTAL BELEDİYESİ VE KIZILAY’DAN ÖRNEK PROJE (3).JPGKARTAL BELEDİYESİ VE KIZILAY’DAN ÖRNEK PROJE (4).JPG
KARTAL BELEDİYESİ VE KIZILAY’DAN ÖRNEK PROJE (5).JPGKARTAL BELEDİYESİ VE KIZILAY’DAN ÖRNEK PROJE (6).JPG

  

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız

Alo Belediye
  • Alo Belediye :444 4 578
  • Alo Zabıta: 280 58 88
  • Alo Çevre: 280 60 60
  • Alo Temizlik: 280 62 62
  • Alo Ruhsat: 280 56 43
  • Alo Veteriner: 280 63 93


İştirakler
  • Kartursaş
  • Karyapsan
  • Kartansaş