Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KARTAL BELEDİYESİ’NİN GERİ DÖNÜŞÜM EĞİTİMLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

11.6.2019 13:34:06
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, Sabri Taşkın İlkokulu öğrencilerinin hazırladıkları çevreci sergiyi ziyaret etti ve minik çevrecilere geri dönüşüm hakkında bilgi verdi. 

Kartal’da bulunan Sabri Taşkın İlkokulu’nun bahçesinde ziyarete açılan sergiye, Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars ile birlikte Sabri Taşkın İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri katıldı. Öğrencilerin, 2018-2019 eğitim öğretim yılı boyunca dâhil oldukları uluslararası “e twinning” projelerinde hazırladıkları ürünlerin yer aldığı sergide; sanat, doğa ve çevre ile ilgili çalışmalar meraklıları ile buluşuyor. Sergiyi ziyaret eden Dr. Dilek Kars ise, öğrencilere geri dönüşümün önemiyle ilgili bilgiler verdi. 

Kartal Belediyesi’nin hayata geçirdiği projelerin çocukların çevre bilincinin arttırılmasına önemli katkı sağladığını vurgulayan Öğretmen Gönül Ayar Ünal, “Proje başladığı günden itibaren Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, okulumuza ve öğrencilerimize desteklerini hiç eksik etmedi. Kartal Belediyesi ile öğrencilerin bilinçlendirilmesi konusunda sürekli ortak projeler yapıyoruz ve bu projelerde ortak hareket etmekten son derece memnunuz.” dedi.
Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, ''Projenin başlangıç aşamasında, Öğretmenimiz Gönül Ayar Ünal’ın talebiyle öncelikle öğrencileri bilgilendirici seminerler düzenleyip, atık sanatı ile ilgili örnek tasarım çalışmaları gösterip, öğrenciler ile birlikte hareket ettik. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in de vizyonuna uygun olarak çevre ile ilgili farkındalık yaratan ve eğitici çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Biz biliyoruz ki geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızı eğitmek ve bu konuda bilgilendirme çalışmalarını hayata geçirmek, ağaç yaşken eğilir mantığıyla oldukça yerinde bir uygulamadır.” dedi.

Sağlıklı bir yaşam için sağlıklı bir çevrenin şart olduğunu dile getiren Dr. Dilek Kars, “Sevgili öğrenciler, doğayı dinleyin, koklayın derin bir nefesi ciğerlerinize çekin hala ciğerlerinizi doldurabilecek kalitede temiz hava bulabildiyseniz. Gözlerinizi denizin mavisi, ormanın yeşilinde dinlendirin. Çıplak ayakla toprağa basın, toprağı elleyin, koklayın. Belki de özlediğiniz unuttuğunuz ya da önceden hiç yaşamadığınız bir huzuru, sakinliği, dinginliği yakalayacaksınız. Şehir hayatına göre doğanın ne kadar sessiz, havanın ne kadar temiz, ortamın ne kadar güzel olduğunu fark edeceksiniz. Gerçekleri bir de doğa içinde sorgulamayı deneyin.” dedi.


KARTAL BELEDİYESİ’NİN GERİ DÖNÜŞÜM EĞİTİMLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR (1).jpgKARTAL BELEDİYESİ’NİN GERİ DÖNÜŞÜM EĞİTİMLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR (2).jpgKARTAL BELEDİYESİ’NİN GERİ DÖNÜŞÜM EĞİTİMLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR (3).jpgKARTAL BELEDİYESİ’NİN GERİ DÖNÜŞÜM EĞİTİMLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR (4).jpg

  
KARTAL BELEDİYESİ'NDEN BESYO SINAVLARINA HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERE BÜYÜK DESTEK
03.06.2020
KARTAL’DAKİ BERBER, KUAFÖR VE GÜZELLİK MERKEZLERİNE ZABITA DENETİMİ
02.06.2020
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN İLÇEDEKİ KAHVEHANE VE KIRAATHANELERE DEZENFEKTE HİZMETİ
02.06.2020
KARTAL, KARANTİNADAN “YENİLENEREK” ÇIKIYOR
01.06.2020
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN YAZ TEMİZLİĞİ SEFERBERLİĞİ
31.05.2020
KARTAL BELEDİYESİ KREŞLERİNDE ÇALIŞAN PERSONELE KORONA TESTİ
30.05.2020
KARTAL’IN 170 PARKI SALGIN SONRASI İÇİN HAZIRLANIYOR
30.05.2020
SALGIN SONRASI KILINAN İLK CUMA NAMAZINDA VATANDAŞLARA SAĞLIK KİTİ DAĞITILDI
29.05.2020
19 MAYIS ONLİNE SATRANÇ TURNUVASI’NIN KAZANANLARI BELLİ OLDU
29.05.2020
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL'DEN "ASKIDA FATURA" KAMPANYASINA DESTEK
29.05.2020

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız