Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


CEVİZLİ MEYDANI AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR

11.9.2019 15:21:48
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal, Devasa Bir Yeşil Alana Daha Kavuşuyor

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in göreve geldiği günden itibaren büyük önem verdiği ve yürütülen çalışmaları yakından takip ettiği Cevizli Meydanı Projesi'nin meydan ve park aşamasında sona yaklaşıldı. Kartal Belediyesi personelinin yoğun ve özverili çalışmaları sonucunda Cevizli Meydanı, çok yakında Kartalı vatandaşların kullanımına hazır hale gelecek. 

Cevizli Meydanı Projesi ile ilgili olarak vatandaşlardan gelen talep ve önerileri dikkate alan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, projenin tamamlanması ve vatandaşların kullanımına sunulması için yoğun bir mesai harcıyor. Cevizli Meydanı Projesi tamamlandığında Kartallılar hem büyük bir yeşil alana hem de sosyal ve kültürel aktivitelerin gerçekleştirilebileceği devasa bir tesise kolayca erişim imkânına kavuşmuş olacak.

Haftanın 7 gününde çalışmaların devam ettiği ve çok yakın bir tarihte hizmete sunulması planlanan Cevizli Meydanı’nın "meydan ve park" kısmı yaklaşık 11 bin metrekareden oluşuyor. Bu devasa alanın yarısı, yani yaklaşık 5 bin metrekarelik alan ise yeşil alan niteliğini taşıyor. 

Ayrıca meydan projesinde yaklaşık 400 metrekarelik bir alanda yer alan süs havuzu ise granit kaplama ve ebatlı kayrak taşından oluşuyor. Cevizli Meydanı’nda 800 metrekarelik ahşap zeminli bir amfinin yanı sıra 2 bin metrekarelik çatı bahçesi, ahşap oturma duvarları, dinlenme alanları ve kent mobilyaları da bulunuyor. 

Yaklaşık 500 metrekarelik bir alanı kaplayan 2 çocuk oyun alanında ise; temalı oyun grubu, çift ahşap tahterevalli, figürlü ahşap zıp zıp ve ahşap gondol salıncak yer alıyor. 

Projenin ilk aşaması olan "meydan ve park" kısmında sona yaklaşılırken, projenin ikinci aşaması olan "kültür merkezi ve yüzme havuzu" kısmında ise çalışmalar devam ediyor. Proje tamamen bittiğinde, ilk aşamada yer alan yeşil alanlar ve meydana; yarı olimpik yüzme havuzu, çok amaçlı salonlar, sergi ve fuaye alanları, kütüphane, kafeterya, revir, kurs birimleri, spor salonu, otoparklar, tuvaletler ve teras da eklenmiş olacak.

Cevizli Meydanı, 3 Mahallenin İhtiyacını Karşılayacak

Cevizli Meydan Projesi’nin çok yakında Kartallı vatandaşların kullanımına sunulacağını ifade eden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Bu proje ile Kartal’ın özellikle de Cevizli, Orhantepe ve Esentepe mahallesi olmak üzere toplam 3 mahallenin ihtiyacına cevap verilmiş olacak. Mahalle sakinleri yeşil alanlarda nefes alırken çocuklar da oyun alanlarında doyasıya eğlenebilecek. Vatandaşlarımızın refah düzeyini arttıracak ve yaşam kalitesini yükseltecek projelerin bir an önce hayat bulması için var gücümüzle çalışıyoruz. Kartal’da yeşil alanları artırırken kadın ve çocuklara yönelik projeleri uygulamaya da büyük önem veriyoruz. Bu projede hem kadınlarımız hem de çocuklarımız için çok sayıda hizmeti içerisinde barındırıyor. Kartallı komşularımıza çok yakında açılacak olan Cevizli Meydanı için şimdiden hayırlı olsun diyorum.” diye konuştu.


000Kartal, Devasa Bir Yeşil Alana Daha Kavuşuyor (10).JPG000Kartal, Devasa Bir Yeşil Alana Daha Kavuşuyor (3).JPGKartal, Devasa Bir Yeşil Alana Daha Kavuşuyor (1).JPGKartal, Devasa Bir Yeşil Alana Daha Kavuşuyor (11).JPG
Kartal, Devasa Bir Yeşil Alana Daha Kavuşuyor (12).JPGKartal, Devasa Bir Yeşil Alana Daha Kavuşuyor (13).JPGKartal, Devasa Bir Yeşil Alana Daha Kavuşuyor (2).JPGKartal, Devasa Bir Yeşil Alana Daha Kavuşuyor (4).JPG
Kartal, Devasa Bir Yeşil Alana Daha Kavuşuyor (5).JPGKartal, Devasa Bir Yeşil Alana Daha Kavuşuyor (6).JPGKartal, Devasa Bir Yeşil Alana Daha Kavuşuyor (7).JPGKartal, Devasa Bir Yeşil Alana Daha Kavuşuyor (8).JPG
Kartal, Devasa Bir Yeşil Alana Daha Kavuşuyor (9).JPG

  
ENGELSİZ KARTALLAR İLK FUTBOL MÜSABAKALARI İÇİN GÜN SAYIYOR
21.02.2020
KARTAL’DA METRUK YAPILARIN YIKIMI DEVAM EDİYOR
20.02.2020
Spor Akademisi’ne Hazırlık Kursları Başlıyor
20.02.2020
KARTAL BELEDİYESİ GÜVENLİK ÇALIŞANLARINA YANGIN VE OTOMASYON SİSTEMLERİ EĞİTİMİ
19.02.2020
KIRGIZİSTANLI KREŞ YÖNETİCİLERİNDEN KARTAL BELEDİYESİ’NE ZİYARET
19.02.2020
ORHAN MERİÇADALI KİŞİSEL RESİM SERGİSİ, HASAN ALİ YÜCEL KÜLTÜR MERKEZİ’NDE AÇILDI
19.02.2020
KARTAL BELEDİYESİ ESKİ MECLİS ÜYESİ SEYFULLAH ONGAN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
18.02.2020
WİLLİAM SHAKESPEARE’İN UNUTULMAZ TRAJEDİLERİNDEN ‘OTHELLO’ KARTAL’DA SAHNELENDİ
18.02.2020
KARTAL’DA ‘BARIŞ VE DOSTLUK’ SERGİSİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
18.02.2020
KARTALLI ÇOCUKLAR, ‘DÜNYA KEDİLER GÜNÜ’NDE SADIK DOSTLARINI UNUTMADI
18.02.2020

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız

Alo Belediye
  • Alo Belediye :444 4 578
  • Alo Zabıta: 280 58 88
  • Alo Çevre: 280 60 60
  • Alo Temizlik: 280 62 62
  • Alo Ruhsat: 280 56 43
  • Alo Veteriner: 280 63 93


İştirakler
  • Kartursaş
  • Karyapsan
  • Kartansaş