Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KREŞ VELİLERİNE AFET VE İLK YARDIM SERTİFİKALARI VERİLDİ

16.1.2020 16:07:13
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


15 kreşle bünyesinde en fazla kreş barındıran Kartal Belediyesi Kreşler Müdürlüğü, sahip olduğu sayı üstünlüğünü, çağdaş ve nitelikli eğitimlerin yanı sıra; koruyucu ve önleyici eğitim hizmetleriyle de desteklemeye devam ediyor. 

Bu hizmetler kapsamında Kartal’daki öğrenci ve öğretmenlere verdikleri eğitimlerle sosyal bilincin oluşması yönünde yoğun çalışmalarda bulunan Kartal Belediyesi, ilçede eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren tüm okullara verdiği Afet Bilinçlendirme ve İlkyardım eğitimlerine, bu kez kreş velilerini dâhil etti. 
Kartal Belediyesi Kreşler Müdürlüğü, Sivil Savunma Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün organizasyonu ile Ekim ayında başlayan eğitimleri başarıyla tamamlayan veliler, Kartal Belediyesi’nde düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. 

2 ay boyunca Kartal Belediyesi’ne bağlı Sivil Savunma Uzmanlığı Afet Parkı, Soğanlık Kültür Merkezi ve Yakacık Kültür Merkezi’nde gerçekleşen eğitimlerin neticesinde sertifikalarına kavuşan velilere sertifikalarını, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen Başkan Yardımcısı Cengiz Türkmen ve birim müdürleri takdim etti.

66 veli, uzmanlar tarafından verilen eğitimler kapsamında; temel afet bilinci, kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer tehlikelere yönelik farkındalık, olay yeri yönetimi ve koordinasyonu, arama kurtarma cihazlarının kurulumu, tanıtılması ve enkazda kullanımına yönelik uygulamalar gibi birçok konuda hem teorik hem de uygulamalı bilgi aldı.

Velilere sertifikalarını takdim ettikten sonra bir konuşma yapan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Cengiz Türkmen: “Böylesine önemli bir konuda duyarlı olan, elini taşın altına koyan tüm velilerimize ve katkıda bulunan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kartal Belediye Başkanımız Sayın Gökhan Yüksel’in vizyonu ile koruyucu ve önleyici eğitimlerimiz tüm Kartallılarla buluşmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.Kreş Velilerine Afet ve İlk Yardım Sertifikaları Verildi (1).jpgKreş Velilerine Afet ve İlk Yardım Sertifikaları Verildi (10).jpgKreş Velilerine Afet ve İlk Yardım Sertifikaları Verildi (11).jpgKreş Velilerine Afet ve İlk Yardım Sertifikaları Verildi (7).jpg
Kreş Velilerine Afet ve İlk Yardım Sertifikaları Verildi (8).jpgKreş Velilerine Afet ve İlk Yardım Sertifikaları Verildi (9).jpg

  
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN İTFAİYE MERKEZLERİNE DEZENFEKTE HİZMETİ
08.07.2020
VEDAT GÜNYOL 5. DENEME YARIŞMASI İÇİN BAŞVURULAR ALINMAYA BAŞLANDI
07.07.2020
KARTAL BELEDİYESİ'NDE PANDEMİ SONRASI İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
07.07.2020
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL: SALGINDA KİMER İLE 100 BİN ÇAĞRIYA CEVAP VERDİK
06.07.2020
HASRET SONA ERDİ, KARTAL’DA TİYATRO PERDELERİ AÇILDI
06.07.2020
SPORSEVERLER, KARTAL BELEDİYESİ’NİN ‘SABAH SPORU’ ETKİNLİĞİNDE BULUŞUYOR
06.07.2020
DİSK/GENEL-İŞ İSTANBUL ANADOLU YAKASI 1 NO’LU ŞUBE BAŞKANI AHMET ARIKAN’IN ACI GÜNÜ
06.07.2020
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL, DEVAM EDEN ASFALT ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ
06.07.2020
ESKİ BAKAN MOĞULTAY VEFATININ 3'ÜNCÜ YILINDA KABRİ BAŞINDA ANILDI
06.07.2020
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN MİNİBÜSLERE DEZENFEKTE HİZMETİ
03.07.2020

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız