Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


ORHAN MERİÇADALI KİŞİSEL RESİM SERGİSİ, HASAN ALİ YÜCEL KÜLTÜR MERKEZİ’NDE AÇILDI

19.2.2020 10:44:47
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


2007 yılından beri resim yapan emekli jeofizik mühendisi Orhan Meriçadalı’nın yaptığı 50 resimden oluşan sergi, Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde açıldı. 

Resim sanatına hep meraklı olan ancak kendisi de ünlü bir ressam olan babası Abdullah Meriçadalı’nın isteği ile mühendis olan Orhan Meriçadalı, emekli olduktan sonra yeniden resme merak sardı. Babasını 2007 yılında kaybeden Meriçadalı, okul yıllarında bıraktığı tuvale geri döndü ve birbiri ardına resimler yapmaya başladı. Yıllar içinde 50 eser biriktiren Orhan Meriçadalı, ilk kişisel sergisini Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde açtı. Resimlerinde doğa ve manzaraların yanı sıra farklı konulara da yer veren Meriçadalı’nın sergisi 23 Şubat’a kadar sanatseverlerin ziyaretine açık kalacak. 


Orhan Meriçadalı Kişisel Resim Sergisi, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde Açıldı (1).jpgOrhan Meriçadalı Kişisel Resim Sergisi, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde Açıldı (2).jpgOrhan Meriçadalı Kişisel Resim Sergisi, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde Açıldı (3).jpgOrhan Meriçadalı Kişisel Resim Sergisi, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde Açıldı (4).jpg

  

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız