Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KARTAL BELEDİYESİ GÜVENLİK ÇALIŞANLARINA YANGIN VE OTOMASYON SİSTEMLERİ EĞİTİMİ

19.2.2020 13:33:34
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal Belediyesi; Destek Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Bina Yönetim Şefliği’nde görev yapan güvelik çalışanlarına, bina içi otomasyon ve güvenlik sistemleri ile ilgili bir eğitim verdi.

Tamamen otomasyon üzerinden güvenlik, ses, kamera, aydınlatma, iklimlendirme ve yangın sistemlerini kontrol eden, elektrik ve su sarfiyatından çevreci çözümlerle kar eden Kartal Belediyesi Hizmet Binası’nda yer alan Bina Yönetim Şefliği’nde verilen eğitime, 15 kişilik güvenlik amiri katıldı. Uzmanlar tarafından verilen eğitimde Kartal Belediyesi’ni ziyaret eden vatandaşlar ve belediye personelinin güvenliği için otomasyon ve güvenlik eğitimi, sistem üzerinden asansörlerin kullanımı, kat ışıklarının yakılması ve ısıtma soğutma sistemlerinin kullanımı anlatıldı. Ayrıca olası bir deprem ve yangın durumunda binanın sisteminin tahliye moduna alınması, vatandaşların ve belediye çalışanlarının kolay ve hızlı bir şekilde binayı tahliye edebilecekleri sistemlerin çalıştırılması konusunda da güvenlik çalışanları bilgilendirildi. 

Akıllı bina sistemi ile çalışan Kartal Belediyesi’nde Deprem sensörü ve ileri teknoloji yangın sistemi bilgisayar üzerinden kontrol edilmekte, yangın ve deprem anons sistemi herhangi bir olağan durumda devreye alınmaktadır. 


Kartal Belediyesi Güvenlik Çalışanlarına Yangın ve Otomasyon Sistemleri Eğitimi  (1).JPGKartal Belediyesi Güvenlik Çalışanlarına Yangın ve Otomasyon Sistemleri Eğitimi  (2).JPG

  

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız