Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


‘AÇIK AİLE’ ADLI TİYATRO OYUNU KARTAL’DA SAHNELENDİ

26.2.2020 10:18:19
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Nobel Edebiyat ödüllü İtalyan oyuncu, yönetmen ve yazar Dario Fo ve birlikte birçok oyunu yazıp oynadıkları Franca Rame’nin, “Açık Aile” adlı tiyatro oyunu, Kartal Belediyesi Soğanlık Kültür Merkezi’nde sahnelendi. 

Füsun Demirel'in Türkçeye çevirdiği, yönetmenliğini Dersu Yavuz Altun’un yaptığı ve Özge Özberk ile Kubilay Penbeklioğlu'nun rol aldığı 'Açık Aile' adlı tek perdelik komedi oyunu, Kartallı tiyatroseverler tarafından yoğun ilgi gördü.

Bir buçuk saat süren oyunda yıpranmış evlilik kurumu ile birlikte değişen kadın-erkek ilişkileri ve taraflar arasındaki eşitsizlik, mizahi bir üslupla işlendi. İzleyicilerin karakterler ile özdeşim kurmasını sağlayan oyun, Soğanlık Kültür Merkezi’nde kapalı gişe oynandı.

Oyunun sonunda Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen Belediye Meclis Üyesi Bayram Özdemir sahneye çıkarak oyunculara çiçek takdiminde bulundu.


‘Açık Aile’ Adlı Tiyatro Oyunu Kartal’da Sahnelendi (1).JPG‘Açık Aile’ Adlı Tiyatro Oyunu Kartal’da Sahnelendi (2).JPG‘Açık Aile’ Adlı Tiyatro Oyunu Kartal’da Sahnelendi (3).JPG‘Açık Aile’ Adlı Tiyatro Oyunu Kartal’da Sahnelendi (4).JPG

  

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız