Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KARTAL BELEDİYESİ’NİN DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI BUGÜN DE DEVAM ETTİ

24.3.2020 10:11:40
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Ambulanslar ve Oto Sanayi Siteleri Dezenfekte Edildi 

Kartal Belediyesi, Korona salgınının önüne geçmek amacıyla ilçe genelinde yürüttüğü dezenfekte çalışmalarına; bugün de önceden planlanmış noktalarla devam etti. Kartal’da büyük bir özveri ile sürdürülen çalışmalar kapsamında, Orhantepe Mahallesi’nde bulunan T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimliği Anadolu Komuta Kontrol Merkezi, Tahsin Kaya Oto Sanayi Sitesi, Verim Sanayi Sitesi ve Kartal Oto Sanayi Sitesi dezenfekte edildi.

Kamu kurumları, okullar, ibadethaneler ve ortak kullanım alanlarının büyük çoğunluğunda çalışmalarını tamamlayan ekipler, bu süreçte vatandaşın kullanımına halen açık olan eczaneleri, taksi ve minibüsleri de düzenli olarak dezenfekte ediyor. 

Çalışmalar, Sabahın Erken Saatlerinde Başlıyor

Günlerdir hummalı bir şekilde düzenli olarak devam eden dezenfekte çalışmaları kapsamında ekipler, 3 farklı grup şeklinde sabah saatlerinde farklı noktalara doğru yola çıkarak önceden listelenmiş alanlarda, özel olarak hazırlanmış bir solisyon ve nano gümüş teknolojisi eşliğinde dezenfekte çalışmaları yapıyor.
Ekiplerin bugünkü adresi ise İl Ambulans Servisi Başhekimliği, camiler ve Oto Sanayi Siteleri oldu. 112 Acil yardım ekiplerinin ve ambulanslarının İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki merkezi konumunda olan T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimliği ve Anadolu Komuta Kontrol Merkezi, ekipler tarafından baştan aşağı dezenfekte edildi. Özel giysi, maske ve gözlük kullanan ekipler, merkezdeki tüm ambulansları tamamen dezenfekte etti ve içinde çağrı merkezinin de bulunduğu başhekimlik binasını da mikroplardan arındırdı.

Eş zamanlı olarak çalışan ekiplerden bir diğeri ise Tahsin Kaya Oto Sanayi, Verim Sanayi ve Kartal Oto Sanayi Sitesi’nde dezenfekte çalışmalarını gerçekleştirdi. Çalışmalar kapsamında Tahsin Kaya ve Verim Sanayi Sitelerindeki çalışmalar sona ererken 600’den fazla işyerinin bulunduğu Kartal Oto Sanayi Sitesi’ndeki dezenfekte çalışmaları devam ediyor. 

Kartal’daki camilerde de dezenfekte çalışması 3. bir ekip tarafından yerine getirildi. Kartal’daki tüm camileri sterilize eden ekiplerin; eczaneler, taksiler ve minibüslerin dezenfekte çalışması ise devam ediyor. 


000Ambulanslar ve Oto Sanayi Siteleri Dezenfekte Edildi (3).jpg000Ambulanslar ve Oto Sanayi Siteleri Dezenfekte Edildi (4).jpg000Ambulanslar ve Oto Sanayi Siteleri Dezenfekte Edildi (5).jpg000Ambulanslar ve Oto Sanayi Siteleri Dezenfekte Edildi (6).jpg
Ambulanslar ve Oto Sanayi Siteleri Dezenfekte Edildi (1).jpgAmbulanslar ve Oto Sanayi Siteleri Dezenfekte Edildi (10).jpgAmbulanslar ve Oto Sanayi Siteleri Dezenfekte Edildi (11).jpgAmbulanslar ve Oto Sanayi Siteleri Dezenfekte Edildi (13).jpg
Ambulanslar ve Oto Sanayi Siteleri Dezenfekte Edildi (14).jpgAmbulanslar ve Oto Sanayi Siteleri Dezenfekte Edildi (2).jpgAmbulanslar ve Oto Sanayi Siteleri Dezenfekte Edildi (4).jpgAmbulanslar ve Oto Sanayi Siteleri Dezenfekte Edildi (8).jpg
Ambulanslar ve Oto Sanayi Siteleri Dezenfekte Edildi (9).jpg

  
Kartal Belediyesi’ne Girişlerde HES Kodu Sorgulama Dönemi
25.09.2020
Kartal Belediyesi’nden “Eğitim Uzaktan, Destek Askıdan” Kampanyası
25.09.2020
KARTAL’DAKİ İŞ YERLERİ COVİD-19 KAPSAMINDA MERCEK ALTINA ALINDI
24.09.2020
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL, İL FİLYASYON ÇALIŞMALARI TAKİP KURULU TOPLANTISINA KATILDI
24.09.2020
KORONAVİRÜS SÜRECİNDE KARTAL BELEDİYESİ’NDEN BALKANLAR’A KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ
23.09.2020
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL YENİ PROJELERİ YERİNDE İNCELEDİ
22.09.2020
Kartal Belediyesi’nin Sorumluluğundaki Yeşil Alan Miktarı, 361.746 Metrekareye ‘Yükseldi’
21.09.2020
Kartal Belediyesi Yüz Yüze Eğitimin İlk Gününde Öğrencilerin Yanında
21.09.2020
BİSİKLET SEVERLER ‘AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI’ İÇİN PEDAL ÇEVİRDİ
21.09.2020
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL ŞEHİT VE GAZİLERİ UNUTMADI
21.09.2020

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız