Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KARTAL BELEDİYESİ, SOKAK HAYVANLARININ YANINDA

27.3.2020 13:16:04
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Koronavirüs pandemisi nedeniyle ilçe genelinde çalışmalarına aralıksız devam eden Kartal Belediyesi, bu süreçte yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için de harekete geçti. Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe genelinde belirlenen noktalara düzenli olarak mama ve su desteği sağlıyor.

Kent genelinde düzenli olarak mama ve su desteği sağlayan ekipler, koronavirüs önlemleri kapsamında birçok vatandaşın sokağa çıkamaması, kafe ve restoran gibi işyerlerinin kapanması dolayısı ile beslenmekte zorlanan sadık dostlar için düğmeye bastı. Mama ve su dağıtımını yoğunlaştıran belediye ekipleri, Kartal sınırları içerisinde yer alan ve sokak hayvanlarının beslenme imkânının azaldığı birçok noktaya düzenli olarak mama ve su bırakıyor. Ormanlık alanlar ve parklar başta olmak üzere kedi ve köpeklerin odaklaştığı alanlara mama ve su bırakarak bu zor süreçten hayvan dostlarımızın da aç ve susuz kalmalarının önüne geçiliyor. 

“Pandemi Sürecindeki Çalışmalarımıza Sokakta Yaşayan Canlarımız da Dahildir”

Kartal’da koronavirüs önlemleri kapsamında birçok uygulamayı hayata geçirerek, salgın sürecini belediye ekipleri ile birlikte etkin bir şekilde yöneten Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel,  “Kartalımızın ve komşularımızın bu süreci en az etki ile atlatması için tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımıza sokakta yaşamını sürdüren canlarımız da dahildir. Salgın öncesinde düzenli olarak can dostlarımızı besleyen kıymetli komşularımın tedirgin olduğunu biliyorum. Buradan kendilerine de seslenmek istiyorum. Veteriner İşleri Müdürlüğümüz, konuyla ilgileniyor, can dostlarımızın mama ve su ihtiyacı belediyemizin ekipleri tarafından sağlanıyor. Pandemi kapsamındaki yoğun çalışmalarımız arasında kentimizin sevimli dostları da yer alıyor.”şeklinde konuştu.  

Kartal Belediyesi, Sokak Hayvanlarının Yanında (1).jpgKartal Belediyesi, Sokak Hayvanlarının Yanında (10).jpgKartal Belediyesi, Sokak Hayvanlarının Yanında (2).jpgKartal Belediyesi, Sokak Hayvanlarının Yanında (3).jpg
Kartal Belediyesi, Sokak Hayvanlarının Yanında (4).jpgKartal Belediyesi, Sokak Hayvanlarının Yanında (5).jpgKartal Belediyesi, Sokak Hayvanlarının Yanında (6).jpgKartal Belediyesi, Sokak Hayvanlarının Yanında (7).jpg
Kartal Belediyesi, Sokak Hayvanlarının Yanında (8).jpgKartal Belediyesi, Sokak Hayvanlarının Yanında (9).jpg

  
KARTAL, KARANTİNADAN “YENİLENEREK” ÇIKIYOR
01.06.2020
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN YAZ TEMİZLİĞİ SEFERBERLİĞİ
31.05.2020
KARTAL BELEDİYESİ KREŞLERİNDE ÇALIŞAN PERSONELE KORONA TESTİ
30.05.2020
KARTAL’IN 170 PARKI SALGIN SONRASI İÇİN HAZIRLANIYOR
30.05.2020
SALGIN SONRASI KILINAN İLK CUMA NAMAZINDA VATANDAŞLARA SAĞLIK KİTİ DAĞITILDI
29.05.2020
KARTAL BELEDİYESİ KREŞ KAYITLARI, HAZİRAN’DA BAŞLIYOR
29.05.2020
19 MAYIS ONLİNE SATRANÇ TURNUVASI’NIN KAZANANLARI BELLİ OLDU
29.05.2020
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL'DEN "ASKIDA FATURA" KAMPANYASINA DESTEK
29.05.2020
KARTAL BELEDİYESİ SALGIN SONRASI KILINACAK İLK CUMA NAMAZI İÇİN CAMİ AVLULARINI YIKADI
28.05.2020
KARTAL BELEDİYESİ, ÖDÜLLÜ GERİ DÖNÜŞÜM YARIŞMASI İLE DOĞAYA “SES” VERİYOR
25.05.2020

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız