Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


EVLERİNDEN ÇIKMAYAN VATANDAŞLARA KARTAL BELEDİYESİ’NDEN BANDOLU KONSER

27.3.2020 19:59:41
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal Belediyesi, tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına alan Koronavirüs salgınından korunmak amacıyla “evde kal” çağrısına uyan vatandaşlar için sokaklarda konser organize etti. Bando takımı tarafından 10 farklı mahallede verilen mini konsere, vatandaşlar da evlerinin balkonlarından ıslık ve alkışlarıyla destek verdi.

Sosyal mesafeyi koruyarak mahalle mahalle sevilen eserleri çalan bando takımının verdiği konsere, vatandaşlar da bayrak sallayarak ve tezahüratlarda bulunarak eşlik etti. Etkinlik sırasında Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de üzerinde “Komşun İçin Evde Kal Kartal”, “Yaşlıları Koru, Evde Kal” yazılı dövizler taşıdı. Mini konserin sonunda mahalle halkı, bando ekibini alkışlarla kutladı. 

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, bando takımı sırasıyla Kordonboyu, Cevizli, Soğanlık Uğur Mumcu, Gümüşpınar, Hürriyet, Topselvi, Çavuşoğlu, Karlıktepe ve Atalar Mahallelerinde her biri en az 15 dakika süren sevilen şarkıları çaldı.

Zaman zaman istek şarkılara da karşılık veren bando üyeleri, aralarında en az 3 metre mesafe kalacak şekilde sıralandı. Bando takımını evlerinden görüntüleyen vatandaşlar ise çalan hareketli eserlere alkışlarla eşlik etti. Öğle saatlerinde başlayan etkinlik, akşam saatlerine dek devam etti. 

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel yaptığı açıklamada, “Kartal Belediyesi olarak bu zorlu süreçte komşularımızın sağlığı için yoğun bir çalışma içerisindeyiz. ‘Evde kal’ çağrımıza uyan tüm komşularımıza teşekkür ediyorum. Bu mini konserimizle onların moral ve motivasyonunu biraz olsun artırdıysak ne mutlu bize. Evde kalamayıp çalışmak zorunda olan başta sağlık çalışanları ve belediye çalışanları olmak üzere tüm emekçilerimize de teşekkürlerimi buradan iletmek istiyorum, fedakarlıkları hiçbir zaman unutulmayacak.” dedi. 


000Evlerinden Çıkmayan Vatandaşlara Kartal Belediyesi’nden Bandolu Konser (1).jpg000Evlerinden Çıkmayan Vatandaşlara Kartal Belediyesi’nden Bandolu Konser (2).jpg000Evlerinden Çıkmayan Vatandaşlara Kartal Belediyesi’nden Bandolu Konser (3).jpg000Evlerinden Çıkmayan Vatandaşlara Kartal Belediyesi’nden Bandolu Konser (4).jpg
000Evlerinden Çıkmayan Vatandaşlara Kartal Belediyesi’nden Bandolu Konser (5).jpgEvlerinden Çıkmayan Vatandaşlara Kartal Belediyesi’nden Bandolu Konser (10).jpgEvlerinden Çıkmayan Vatandaşlara Kartal Belediyesi’nden Bandolu Konser (3).jpgEvlerinden Çıkmayan Vatandaşlara Kartal Belediyesi’nden Bandolu Konser (7).jpg
Evlerinden Çıkmayan Vatandaşlara Kartal Belediyesi’nden Bandolu Konser (8).jpgEvlerinden Çıkmayan Vatandaşlara Kartal Belediyesi’nden Bandolu Konser (9).jpg

  
KARTAL, KARANTİNADAN “YENİLENEREK” ÇIKIYOR
01.06.2020
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN YAZ TEMİZLİĞİ SEFERBERLİĞİ
31.05.2020
KARTAL BELEDİYESİ KREŞLERİNDE ÇALIŞAN PERSONELE KORONA TESTİ
30.05.2020
KARTAL’IN 170 PARKI SALGIN SONRASI İÇİN HAZIRLANIYOR
30.05.2020
SALGIN SONRASI KILINAN İLK CUMA NAMAZINDA VATANDAŞLARA SAĞLIK KİTİ DAĞITILDI
29.05.2020
KARTAL BELEDİYESİ KREŞ KAYITLARI, HAZİRAN’DA BAŞLIYOR
29.05.2020
19 MAYIS ONLİNE SATRANÇ TURNUVASI’NIN KAZANANLARI BELLİ OLDU
29.05.2020
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL'DEN "ASKIDA FATURA" KAMPANYASINA DESTEK
29.05.2020
KARTAL BELEDİYESİ SALGIN SONRASI KILINACAK İLK CUMA NAMAZI İÇİN CAMİ AVLULARINI YIKADI
28.05.2020
KARTAL BELEDİYESİ, ÖDÜLLÜ GERİ DÖNÜŞÜM YARIŞMASI İLE DOĞAYA “SES” VERİYOR
25.05.2020

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız