Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KARTAL BELEDİYESİ’NİN SİVRİSİNEK MÜCADELESİ BAŞLADI

22.6.2020 09:26:41
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan özel ekipler, yaz aylarında sıcak havanın etkisini göstermesi ile artan sivrisinek ve çeşitli haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarına başladı. 

Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, eşgüdüm içerisinde ilçe genelindeki tüm mahallelerde akşam saatlerinde sivrisineklere karşı ilaçlama çalışmaları yürütüyor.  Sivrisinek üreme alanlarına öncelik verilerek devam eden çalışmalar kapsamında Kartal’ın bütün mahallerinde her hafta bir kere ilaçlama çalışması gerçekleştirilecek. Önceden belirlenmiş bir program çerçevesinde devam eden çalışmalarda hava durumu ve iklim koşullarına göre esnek düzenlemeye de geçilebiliyor.

Kartal Belediyesi’nin sivrisinek mücadele programında Sağlık Bakanlığı tarafından halk sağlığı alanında uygun görülerek izin verilen ilaçlar kullanılıyor. Kartal Belediyesi’nin sivrisinekle mücadele programı kapsamında devam eden çalışmalar, tüm yaz mevsimi boyunca aralıksız olarak sürdürülecek. 

Halk sağlığını korumak için gerçekleştirilen ilaçlama çalışmalarında vatandaşlardan gelen talep ve önerilere büyük önem verildiğini ifade eden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, ” Halkımızın sağlığını korumak ve yaşam kalitesini arttırmak bizim için çok önemli. Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde görevli arkadaşlarımız da bu konuda büyük bir özveri ve gayret ile çalışmalarını yürütüyorlar. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte etkili olan sıcak havalarda çoğalan sivrisinek ve haşerelerin Kartallılar için bir olumsuzluğa sebebiyet vermemesi adına var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz.” dedi. 


Kartal Belediyesi’nin Sivrisinek Mücadelesi Başladı (1).jpegKartal Belediyesi’nin Sivrisinek Mücadelesi Başladı (10).jpegKartal Belediyesi’nin Sivrisinek Mücadelesi Başladı (11).jpegKartal Belediyesi’nin Sivrisinek Mücadelesi Başladı (12).jpeg
Kartal Belediyesi’nin Sivrisinek Mücadelesi Başladı (13).jpegKartal Belediyesi’nin Sivrisinek Mücadelesi Başladı (14).jpegKartal Belediyesi’nin Sivrisinek Mücadelesi Başladı (15).jpegKartal Belediyesi’nin Sivrisinek Mücadelesi Başladı (9).jpeg

  
VEDAT GÜNYOL 5. DENEME YARIŞMASI İÇİN BAŞVURULAR ALINMAYA BAŞLANDI
07.07.2020
KARTAL BELEDİYESİ'NDE PANDEMİ SONRASI İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
07.07.2020
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL: SALGINDA KİMER İLE 100 BİN ÇAĞRIYA CEVAP VERDİK
06.07.2020
HASRET SONA ERDİ, KARTAL’DA TİYATRO PERDELERİ AÇILDI
06.07.2020
SPORSEVERLER, KARTAL BELEDİYESİ’NİN ‘SABAH SPORU’ ETKİNLİĞİNDE BULUŞUYOR
06.07.2020
DİSK/GENEL-İŞ İSTANBUL ANADOLU YAKASI 1 NO’LU ŞUBE BAŞKANI AHMET ARIKAN’IN ACI GÜNÜ
06.07.2020
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL, DEVAM EDEN ASFALT ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ
06.07.2020
ESKİ BAKAN MOĞULTAY VEFATININ 3'ÜNCÜ YILINDA KABRİ BAŞINDA ANILDI
06.07.2020
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN MİNİBÜSLERE DEZENFEKTE HİZMETİ
03.07.2020
Kartal, Tiyatro Oyunları ile Şenlenecek
03.07.2020

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız