F
Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KARTAL BELEDİYESİ, ‘BİRLİKTE BAŞARDIK, 1. YIL DEĞERLENDİRME TOPLANTISI’NA KATILDI

23.6.2020 17:30:37
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal Belediyesi, 23 Haziran 2019’da tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yıl dönümünde, İstanbul’da bir yıl boyunca yapılan çalışmaların anlatıldığı, “Birlikte başardık” 1. Yıl Değerlendirme Toplantısı”na katıldı. 

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ve Kartal Belediyesi’ni temsilen Kartal Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Oktay Aksu’nun katıldığı toplantıya, İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, çok sayıda Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, çok sayıda CHP ve İYİ Parti Milletvekili ile İlçe Belediye Başkanı katıldı.

Başkan İmamoğlu, sosyal mesafe kurallarına uygun oturma düzeniyle organize edilen salona eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte girdi. Toplantı; Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler için saygı duruşunda bulunulması, ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 

“Israrla ve Sık Sık Hesap Vereceğiz"

Toplantının asıl amacının 16 milyona hesap vermek olduğunu vurgulayan İmamoğlu, “Bir kamu yöneticisi için en güzel, en onurlu görevlerden biri hesap vermektir” dedi. Kamuda şeffaflık ve hesap verebilirlik kalmazsa çürümenin başlayacağına dikkat çeken İmamoğlu, bu nedenle “ısrarla ve sık sık” hesap vereceklerinin altını çizdi. 31 Mart’tan 23 Haziran’a kadar geçen süreçte ülkeye yaşatılanların unutulmaması gerektiğine vurgu yapan Başkan İmamoğlu, “Ama asıl unutulmaması gereken, bu kirli oyunlar değildir. Asıl unutulmaması gereken, 16 milyon İstanbullunun bu oyunlara verdiği cevaptır. Asıl unutulmaması gereken, demokrasi ve özgürlükler konusunda İstanbul’un ortaya koyduğu irade ve karardır. Asıl unutulmaması gereken, oy çuvallarının üstünde haftalarca uykusuz nöbet tutan, başta Millet İttifakı; CHP ve İyi Parti üyeleri olmak üzere, her partiden binlerce cesur ve demokrasi aşığı seçmenin, fedakârlığı ve azmidir” diye konuştu. İstanbulluların her iki seçim sürecinde de dünyaya ilham olacak muhteşem bir irade sergilediğini dile getiren İmamoğlu, “İstanbul’da yeni bir başlangıca karar verdiğinizi ilan ettiniz. Birlikte ve kardeşçe yaşamayı, umudu ve özgürlüğü seçtiniz. Hepinize sonsuz derecede minnettarım. Sizlere bir kez daha söz veriyorum ki, ne o tarihi kararınızı unutturacağız, ne de umutlarınızı boşa çıkaracağız” ifadelerini kullandı. İmamoğlu, İstanbul’da kent yaşamının; “eşitlik”, “dayanışma”, “üretim” ve “özgürlük” kavramları üzerinden şekilleneceğini aktardı. 

“Çözüm Üstüne Çözüm Üreteceğiz”

Başkan İmamoğlu, yaklaşık bir buçuk saat süren ve İstanbul’da bir yıl boyunca yapılan çalışmaları anlattığı konuşmasının devamında, İstanbul’da bir senede çok güzel çalışmalara imza atıldığını ve tüm çalışmaların devam edeceğini ifade ederek, özetle şunları söyledi; “Sevgili İstanbullular; özetlemeye çalıştığım gibi, birinci yılımızda karşılaştığımız her türlü probleme, engellemeye ve koronavirüs salgınına rağmen çok başarılı işler yaptık. Ne yaptıksa; sizlerin iradesi doğrultusunda ve sizlerle birlikte yaptık. Bugün burada çok mutluyum. Çünkü birlikte başardık. Yola çıkarken söz verdiğimiz gibi liyakat ve şeffaflığa dayalı prensiplerle iş başı yaptırdığımız genç ve dinamik kadromuzla adil, yeşil ve yaratıcı İstanbul hedefimiz için emin adımlarla yürüyoruz. İBB’nin yönetim ekibine ve 83 bin çalışanına birinci yıldaki başarı için teşekkür ediyorum. Ama hepsinden önümüzdeki yıl ve daha sonrası için daha çok çalışma ve daha çok fedakârlık bekliyorum. Çok daha fazla çalışıp, çok daha fazla başarılı olacağız. Çünkü biz başarmaya mahkûmuz. Çünkü biz, küçük bir çıkar grubu için değil, 16 milyon için çalışıyoruz. Farkımız burada. Ellerinde medya gücüyle ne tür yalanlara başvurursa vursunlar, devlet anlayışına sığmayan ne tür tuhaf iş yaparlarsa yapsınlar, yolumuza devam edeceğiz. Bu aziz şehrin sorunlarına ve sizlerin ihtiyaçlarına eşitlik, dayanışma, üretim, özgürlük doğrultusunda çözüm üstüne çözüm üreteceğiz. İlk yılımızda çok başarılı olduk. Çok daha başarılı olacağız. Enerjimiz yüksek, yolumuz uzun. Birlikte başarmaya devam edeceğiz.”
Kartal Belediyesi, ‘Birlikte Başardık, 1. Yıl Değerlendirme Toplantısı’na Katıldı (1).jpgKartal Belediyesi, ‘Birlikte Başardık, 1. Yıl Değerlendirme Toplantısı’na Katıldı (2).jpgKartal Belediyesi, ‘Birlikte Başardık, 1. Yıl Değerlendirme Toplantısı’na Katıldı (3).jpgKartal Belediyesi, ‘Birlikte Başardık, 1. Yıl Değerlendirme Toplantısı’na Katıldı (4).jpg
Kartal Belediyesi, ‘Birlikte Başardık, 1. Yıl Değerlendirme Toplantısı’na Katıldı (5).jpgKartal Belediyesi, ‘Birlikte Başardık, 1. Yıl Değerlendirme Toplantısı’na Katıldı (6).jpg

  
AFET GÖNÜLLÜLERİNE YÖNELİK “AFET ANINDA ACİL MÜDAHALE” EĞİTİMİ
09.05.2021
KARTAL BELEDİYESİ MUHTARLARIN RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI
08.05.2021
Başkan Gökhan Yüksel'den Anneler Günü Mesajı
08.05.2021
KARTAL BELEDİYESİ, YARIM ASIRLIK AĞAÇLARA ‘NEFES BORUSU’ İLE CAN VERİYOR
06.05.2021
KARTAL’DA MAHALLE BAZLI ASFALT ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR
05.05.2021
KREŞ ÖĞRETMENLERİNE YÖNELİK “EV İÇİ ŞİDDET EĞİTİCİLER EĞİTİMİ” SEMİNERİ DÜZENLENDİ
05.05.2021
KARTAL YENİ MEYDANINA KAVUŞUYOR
04.05.2021
KARTAL BELEDİYESİ TAM KAPANMA SÜRECİNDE DE SOKAK HAYVANLARININ YANINDA
04.05.2021
KARTAL’DAKİ PARK VE YEŞİL ALANLAR TAM KAPANMA SÜRECİNDE YAZA HAZIRLANIYOR
03.05.2021
KARTAL BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİNDEN ‘TAM KAPANMA’ DENETİMİ
02.05.2021

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız