Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KARTAL’DA ‘ŞİİR HAYATTIR’ AÇIK HAVA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

14.9.2020 13:57:16
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal Belediyesi, Bayram Demirkol Parkı’nda iki gün süren ‘Şiir Hayattır’ etkinliğine ev sahipliği yaptı. Açık havada düzenlenen etkinliğe şiirin ve sanat dünyasının usta kalemleri konuk olarak katıldı.

Pandemi nedeniyle Kartal Belediyesi Bayram Demirkol Parkı’nda açık havada gerçekleştirilen ve iki gün süren etkinlikte katılımcılar, sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde yerlerini aldı. Parkın girişinde ateş ölçümü yapılırken, alana yerleştirilen dezenfekte üniteleri ile etkinliğe gelen kısıtlı sayıda katılımcının kurallara uyması sağlandı. 

Şair, yazar ve eğitimci Niyazi Yaşar’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen etkinliğe yazın dünyasının önemli isimleri katıldı. Şiir Hayattır etkinliğinde ilk günün konukları W. Bahadır Bayrıl, Hilal Karahan, Ali Rıza Gelirli, İsmail Biçer, İsmet Yalçın, Gülser Han, Metin Kaya, Olcay Kasımoğlu, Ata Yiğiz, Taner Sezgin, Sevilay Özyürek, Nevin Ekmekçioğlu, Seher Zerrin Aktaş oldu.

Edebiyatseverler için kitaplarını imzalayan şair ve yazarlar, sırayla kürsüye çıkarak şiir okuyup, konuşma yaptı. Etkinlik sırasında şair ve çizer Hüseyin Aslan da edebiyat tutkunlarının karikatürlerini çizerek, kendilerine hediye etti. Etkinliğin ikinci gününde de usta isimler edebiyatseverler ile bir araya geldi. Dilruba Nuray Erenler, Hakkı Zariç, Durmuş Türker, Hayrettin Erenler, Hüseyin Aslan, Hüseyin Fidan, Raif Zor, Osman Ünal, Ömer Lütfü Demircan, Ayser Bektaş, Dilek Uyar, Zeynel Kaya sevenleri ile buluşan isimler oldu.

Kitap imzalama programının ardından şair ve yazarlar, sırayla kürsüye çıkarak şiir okuyup, konuşma gerçekleştirdi. Etkinlik sırasında şair ve çizer Hüseyin Aslan da edebiyat tutkunlarının karikatürlerini çizerek, kendilerine hediye etti. 

Etkinliğin sonunda şair ve yazarlara Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel adına çiçek takdiminde bulunuldu. 


Kartal’da ‘Şiir Hayattır’ Açık Hava Etkinliği Düzenlendi (1).jpgKartal’da ‘Şiir Hayattır’ Açık Hava Etkinliği Düzenlendi (2).jpgKartal’da ‘Şiir Hayattır’ Açık Hava Etkinliği Düzenlendi (3).jpgKartal’da ‘Şiir Hayattır’ Açık Hava Etkinliği Düzenlendi (4).jpg
Kartal’da ‘Şiir Hayattır’ Açık Hava Etkinliği Düzenlendi (5).jpgKartal’da ‘Şiir Hayattır’ Açık Hava Etkinliği Düzenlendi (6).jpgKartal’da ‘Şiir Hayattır’ Açık Hava Etkinliği Düzenlendi (7).jpgKartal’da ‘Şiir Hayattır’ Açık Hava Etkinliği Düzenlendi (8).jpg

  
KORONAVİRÜS SÜRECİNDE KARTAL BELEDİYESİ’NDEN BALKANLAR’A KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ
23.09.2020
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL YENİ PROJELERİ YERİNDE İNCELEDİ
22.09.2020
Kartal Belediyesi’nin Sorumluluğundaki Yeşil Alan Miktarı, 361.746 Metrekareye ‘Yükseldi’
21.09.2020
Kartal Belediyesi Yüz Yüze Eğitimin İlk Gününde Öğrencilerin Yanında
21.09.2020
BİSİKLET SEVERLER ‘AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI’ İÇİN PEDAL ÇEVİRDİ
21.09.2020
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL ŞEHİT VE GAZİLERİ UNUTMADI
21.09.2020
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL’DEN 19 EYLÜL MESAJI
19.09.2020
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL, ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ İLE AKŞAM YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ
19.09.2020
KARTALLI MİNİKLERE BAYRAM GİBİ ŞENLİK
18.09.2020
KARTAL’DA KORANAVİRÜS DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR
17.09.2020

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız