Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KARTAL BELEDİYESİ TEMİZLİK EKİPLERİ OKUL İLE İLK KEZ TANIŞACAK MİNİKLER İÇİN HAREKETE GEÇTİ

16.9.2020 16:25:50
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal Belediyesi, Covid-19 virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında, öğrencileriyle buluşmak için hazırlanan okullarda dezenfekte çalışmaları gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 21 Eylül'den itibaren ilkokul 1. sınıf öğrencileri için yüz yüze eğitimin başlayacağına yönelik açıklamalarının ardından Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı dezenfekte ekipleri teyakkuza geçti. 3 takım şeklinde çalışan ekipler, okul ile ilk kez tanışacak miniklerin ve sonraki haftalarda yüz yüze eğitim alıp almayacakları netleşecek olan diğer kademelerdeki öğrencilerin, hijyenik şartlarda eğitim alabilmesi amacıyla, okulları tek tek dolaşarak dezenfekte işlemlerini gerçekleştirdi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı alanında uzman ekipler, özel tasarlanmış kıyafetler giyerek öğrencilerin okul binası ve bahçesinde temas edebileceği her bir noktayı Nano Gümüş İyon teknolojisi kullanarak titizlikle ilaçladı.

Kartal sınırları içerisinde bulunan okullarda öğrencilerin ortak kullanım alanları, sınıflar, tuvaletler, öğretmen odaları, tırabzanlar, kapılar, masa ve sıralar başta olmak üzere birçok alan dezenfekte işleminden geçti.  

Covid-19’un gündeme gelmesi ile birlikte dezenfekte çalışmalarına ilk olarak okul ve kreşlerden başladıklarını vurgulayan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, ”Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklamasının ardından Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz, ilkokul 1. sınıfa başlayacak kardeşlerimiz için harekete geçerek Kartal’da yer alan okullarımızda büyük bir özveri ile dezenfekte çalışması gerçekleştirdi. İlk kez okulla tanışacak olan kardeşlerimize sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum. Çocukların sağlığı ve geleceği bizler için çok önemli, çalışmalarımız ve projelerimizle her zaman yanlarında olmaya, kendilerini desteklemeye devam edeceğiz.” Dedi.Temizlik Ekipleri Okul ile İlk Kez Tanışacak Minikler İçin Harekete Geçti  (1).JPGTemizlik Ekipleri Okul ile İlk Kez Tanışacak Minikler İçin Harekete Geçti  (5).JPGTemizlik Ekipleri Okul ile İlk Kez Tanışacak Minikler İçin Harekete Geçti  (6).JPGTemizlik Ekipleri Okul ile İlk Kez Tanışacak Minikler İçin Harekete Geçti  (7).JPG
Temizlik Ekipleri Okul ile İlk Kez Tanışacak Minikler İçin Harekete Geçti  (8).JPG

  
KORONAVİRÜS SÜRECİNDE KARTAL BELEDİYESİ’NDEN BALKANLAR’A KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ
23.09.2020
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL YENİ PROJELERİ YERİNDE İNCELEDİ
22.09.2020
Kartal Belediyesi’nin Sorumluluğundaki Yeşil Alan Miktarı, 361.746 Metrekareye ‘Yükseldi’
21.09.2020
Kartal Belediyesi Yüz Yüze Eğitimin İlk Gününde Öğrencilerin Yanında
21.09.2020
BİSİKLET SEVERLER ‘AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI’ İÇİN PEDAL ÇEVİRDİ
21.09.2020
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL ŞEHİT VE GAZİLERİ UNUTMADI
21.09.2020
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL’DEN 19 EYLÜL MESAJI
19.09.2020
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL, ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ İLE AKŞAM YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ
19.09.2020
KARTALLI MİNİKLERE BAYRAM GİBİ ŞENLİK
18.09.2020
KARTAL’DA KORANAVİRÜS DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR
17.09.2020

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız