F
Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KARTAL BELEDİYESİ’NİN 6 BRANŞTA VERDİĞİ SPOR EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

17.11.2020 10:33:08
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından Kartallı çocuk ve gençlerin 6 farklı branşta spor eğitimi alabilmeleri amacıyla hizmet veren kurslarda eğitimler, Covid-19’a karşı alınan tedbirler kapsamında devam ediyor.

Kartal Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, cimnastik, basketbol, voleybol, masa tenisi, atletizm ve kadın futbolu branşlarında eğitimlerine devam eden öğrenciler için Pazar günü antrenman programı organize etti.   

Açık alanda ve büyük spor salonlarında, sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek yapılan antrenmanlarda öğrenciler çalışmaların yapılacağı alanlara ateşleri ölçülerek ve HES (Hayat Eve Sığar) kodları sorgulanarak alındı. 

Pazar gününün ilk antrenmanı, Kartal Belediyesi’nin yapımı ve düzenlemesinde son aşamaya geldiği Atalar Mahallesi Spor Tesisi’nde gerçekleştirildi. Sabah saatlerinde tesise gelen öğrenciler; Kadın Futbol Okulu’nun antrenmanlarına ve atletizm antrenmanlarına katıldı. Öğrenciler, Kartal Belediyesi’nin uzman eğitmenlerinin eşliğinde sıkı bir çalışmaya tabi tutuldu. 

Öğleden sonra ise voleybol, basketbol ve cimnastik branşlarının öğrencileri, Uğur Mumcu Mahallesi’nde bulunan Anadolu Yakası Çok Amaçlı Spor Salonu’nda bir araya geldi. Üç branşın öğrencileri ayrı salonlarda kısıtlı kişi sayısı ile antrenmanlarını tamamladı. 

Çalışmaların sonuncusu ise Hürriyet Kültür Merkezi’nde masa tenisi eğitimi alan öğrenciler için yapıldı. Öğrenciler Kartal Belediyesi çalışanları tarafından kültür merkezine de ateşleri ölçülerek ve HES (Hayat Eve Sığar) kodları sorgulanarak kısıtlı sayı ile alındı. 

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel konuya ilişkin açıklamasında; “Kartallı kardeşlerimizin sporun farklı alanlarında aktif bir şekilde yer alacakları çalışmalara ağırlık vermeye devam ediyoruz. Atalar Mahallesi Spor Tesisi de bu önemli projelerimizin bir parçasıydı, Spor İşleri Müdürlüğümüzün 6 farklı alanda eğitim verdiği kurslarda da bu tesisimizi aktif bir şekilde kullanıyoruz. Bundan sonra gerçekleştireceğimiz daha birçok projemizi de kardeşlerimizin beklenti, istek ve yeteneklerini göz önünde bulundurarak hayata geçireceğiz.” dedi.


Kartal Belediyesi’nin 6 Branşta Verdiği Spor Eğitimleri Devam Ediyor (1).jpgKartal Belediyesi’nin 6 Branşta Verdiği Spor Eğitimleri Devam Ediyor (2).jpgKartal Belediyesi’nin 6 Branşta Verdiği Spor Eğitimleri Devam Ediyor (3).jpgKartal Belediyesi’nin 6 Branşta Verdiği Spor Eğitimleri Devam Ediyor (4).jpg
Kartal Belediyesi’nin 6 Branşta Verdiği Spor Eğitimleri Devam Ediyor (5).jpgKartal Belediyesi’nin 6 Branşta Verdiği Spor Eğitimleri Devam Ediyor (6).jpgKartal Belediyesi’nin 6 Branşta Verdiği Spor Eğitimleri Devam Ediyor (7).jpgKartal Belediyesi’nin 6 Branşta Verdiği Spor Eğitimleri Devam Ediyor (8).jpg

  
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL MESLEK ODALARININ BAŞKANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ
03.12.2020
KARTALLI ÇOCUKLARA TRAFİK EĞİTİM PARKI
02.12.2020
KARTAL’IN ALTYAPISI GÜÇLENİYOR, YOLLARI YENİLENİYOR
01.12.2020
TAMAMLANAN SPOR TESİSİ ATALAR’A YENİ SOLUK GETİRDİ
30.11.2020
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN PERSONELE YÖNELİK KURUMSAL EĞİTİM
28.11.2020
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL, ULUSLARARASI KONGREDE KONUŞTU
28.11.2020
KARTAL’DA 4 GÜN SÜRECEK GENİŞ KAPSAMLI KORONAVİRÜS DENETİMİ
27.11.2020
Sanat Akademisi Müzik Bölümü’nde Eğitim Alacak Öğrenciler Belli Oldu
26.11.2020
“ENGELLİLER VE YAKINLARI İÇİN AFETLERE HAZIR VE DİRENÇLİ OLMAK” KONULU ONLİNE PANEL DÜZENLENDİ
26.11.2020
KARTAL BELEDİYESİ, KADINA KARŞI ŞİDDETLE MÜCADELE PROTOKOLÜ İMZALADI
26.11.2020

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız