F
Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KARTAL’DA ÇOCUK İSTİSMARINI ÖNLEMEYE YÖNELİK ÖNEMLİ İŞ BİRLİĞİ

16.1.2021 10:38:52
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal Belediyesi ve Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) arasında çocuk istismarına karşı birlikte mücadele etmek amacıyla protokol imzalanıyor.

Bilimin, sanatın ve kültürel faaliyetlerin merkezinde bir çocuk eğitiminin erken yaşta başlatılabilmesi için; her yaştan çocuğun kendi mahallesinde gidebileceği “kreşler sistemi” tasarlayan ve 15 kreş ile 10 yıldır Türkiye’nin öncüsü olan Kartal Belediyesi, Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği ile iş birliği yaparak çocuk istismarına karşı dernekle birlikte mücadele edecek.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve UCİM Yönetim Kurulu Başkanı Saadet Özkan’ın katılımı ile 19 Ocak Salı günü, saat 14.00’da düzenlenecek tören, Kartal Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilecek.

İmzalanacak olan protokol kapsamında Kartal Belediyesi ve Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği, çocuk istismarıyla mücadele kapsamında Kartal’da çeşitli eğitim seminerleri, sempozyumlar ve bilinçlendirme çalışmaları düzenleyecek.

Söz konusu iş birliği çerçevesinde çocuk istismarı ile mücadelenin geniş kitlelere ulaşmasını amaçladıklarını belirten Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, çocuk istismarlarını önlemeye yönelik her türlü iş birliğine açık olduklarını belirterek: “Kurumumuzun vizyonunun bir neticesi ve çocuklara verdiğimiz önemin bir göstergesi olarak açtığımız 15 kreş ile bir yandan çocuklarımızın nitelikli eğitimini desteklerken bir yandan da annelerin sosyal ve iş hayatında özgürce var olabilmelerini sağlıyoruz. Amacımız güzel ilçemizi çocuklar, kadınlar, özel gereksinimli bireyler ve yaş almış değerlerimiz için daha güvenli, yaşanabilir ve elverişli kılmak. Bu noktada çalışmalarımıza kesintisiz devam ederken, bu çalışmalarımıza katkıda bulunacak her türlü iş birliğine ve dayanışmaya da açık olduğumuzu belirtmek istiyorum. Saadet öğretmenimizin vermiş olduğu mücadeleyi takdir ediyor ‘Çocuklar Konuşacak, Kartal Belediyesi ve UCİM yanlarında olacak’ diyorum.” şeklinde konuştu.
  
5. VEDAT GÜNYOL DENEME YARIŞMASI’NIN SONUÇLARI AÇIKLANDI
01.03.2021
KARTAL BELEDİYESİ YÜZ YÜZE EĞİTİM ÖNCESİ OKULLARDA DEZENFEKTE ÇALIŞMASI BAŞLATTI
26.02.2021
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL'DEN KASTAMONULULAR DERNEĞİ’NE ZİYARET
26.02.2021
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN İLÇEDEKİ KURUM ÇALIŞANLARINA AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ
26.02.2021
NEBİL ÖZGENTÜRK'TEN RIFAT ILGAZ EĞLENCELİ ÇOCUK KÜTÜPHANESİ'NE ZİYARET
25.02.2021
KARTALSPOR YÖNETİMİNDEN BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL'E ZİYARET
25.02.2021
ARDİNO BELEDİYE BAŞKANI İZZET ŞABAN'DAN BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL'E ZİYARET
24.02.2021
SANAT AKADEMİSİ ÖĞRENCİLERİ EĞİTİMLERİNE ONLİNE OLARAK DEVAM EDİYOR
24.02.2021
MUCİZE ÇOCUK AZRA’DAN BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL’E ZİYARET
22.02.2021
KARTAL’DA COVİD-19 KISITLAMALARINA SIKI DENETİM
22.02.2021

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız