F
Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KARTAL’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM PANDEMİ VE KIŞ KOŞULLARINA RAĞMEN DEVAM EDİYOR

17.2.2021 12:03:14
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal Belediyesi’nin, ilçe genelinde risk teşkil eden binalar için sürdürdüğü kentsel dönüşüm çalışmaları, pandemiye ve son günlerde etkili olan kar yağışına rağmen hız kesmeden devam ediyor.

6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun ve Yönetmeliği kapsamında çalışmalarına devam eden Kartal Belediyesi, vatandaşların can ve mal güvenliğini korumaya devam ediyor. Mevzuatın tanıdığı yasal süreleri dolan ve riskliliği kesinleşmiş yapılarda ikamet eden vatandaşların tahliyesi ve akabinde yapının yıkım işlemleri Kartal Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştiriliyor.
Pandemi sürecinde çalışmalarına ara vermeyen ekipler, son günlerde etkisini yoğun bir şekilde gösteren kar yağışına rağmen risk teşkil eden binaların yıkımı için kesintisiz çalıştı.

Depremden Kurtarılan Can Sayısı 72 Bin Oldu

16 Şubat 2021 tarihine kadar mevzuatın tanıdığı süreyi dolduran toplam 4060 yapının tahliyesi ve yıkımı gerçekleştirilirken 72 bin vatandaşın can güvenliği sağlanmış oldu. 

Kartal Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’ne; Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER), Kartal Belediyesi Komşu İletişim Merkezi (KİMER), Kaymakamlık vb. iletişim kanalları üzerinden gelen bildirimlerin incelenmesinin ardından, Sivil Savunma Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü tarafından riskli yapıların yıkım süreci başlıyor. Ekipler tarafından gerekli önlemler alınarak yıkımdan önce olası bir kaza durumuna karşı çevredeki yapılarda bulunan vatandaşların dışarı çıkması sağlanıyor, yıkım sırasında ise tazyikli su ile oluşabilecek tozun önüne geçiliyor.

Ülkenin deprem gerçeğini dikkate alarak Kartal’daki çarpık ve sağlıksız yapılaşmanın önüne geçmeyi, tüm konutların, kamu yapılarının depreme dayanıklı hale getirilmesini hedeflediklerini belirten Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, kentsel dönüşüm hakkında bilgi almak isteyen vatandaşların 444 4 578 numaralı Kartal Belediyesi Komşu İletişim Merkezi’ni arayabileceklerini belirtti.Kartal’da Kentsel Dönüşüm Pandemi ve Kış Koşullarına Rağmen Devam Ediyor (1).jpgKartal’da Kentsel Dönüşüm Pandemi ve Kış Koşullarına Rağmen Devam Ediyor (2).jpgKartal’da Kentsel Dönüşüm Pandemi ve Kış Koşullarına Rağmen Devam Ediyor (3).jpgKartal’da Kentsel Dönüşüm Pandemi ve Kış Koşullarına Rağmen Devam Ediyor (4).jpg

  
5. VEDAT GÜNYOL DENEME YARIŞMASI’NIN SONUÇLARI AÇIKLANDI
01.03.2021
KARTAL BELEDİYESİ YÜZ YÜZE EĞİTİM ÖNCESİ OKULLARDA DEZENFEKTE ÇALIŞMASI BAŞLATTI
26.02.2021
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL'DEN KASTAMONULULAR DERNEĞİ’NE ZİYARET
26.02.2021
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN İLÇEDEKİ KURUM ÇALIŞANLARINA AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ
26.02.2021
NEBİL ÖZGENTÜRK'TEN RIFAT ILGAZ EĞLENCELİ ÇOCUK KÜTÜPHANESİ'NE ZİYARET
25.02.2021
KARTALSPOR YÖNETİMİNDEN BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL'E ZİYARET
25.02.2021
ARDİNO BELEDİYE BAŞKANI İZZET ŞABAN'DAN BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL'E ZİYARET
24.02.2021
SANAT AKADEMİSİ ÖĞRENCİLERİ EĞİTİMLERİNE ONLİNE OLARAK DEVAM EDİYOR
24.02.2021
MUCİZE ÇOCUK AZRA’DAN BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL’E ZİYARET
22.02.2021
KARTAL’DA COVİD-19 KISITLAMALARINA SIKI DENETİM
22.02.2021

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız