F
Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KREŞ ÖĞRETMENLERİNE YÖNELİK “EV İÇİ ŞİDDET EĞİTİCİLER EĞİTİMİ” SEMİNERİ DÜZENLENDİ

5.5.2021 10:34:20
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal Belediyesi, kadına yönelik şiddeti önlemek amacı ile verdiği seminer, panel, konferans ve eğitimlerine pandemi sürecinde de online olarak devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında Kartal Belediyesi Kreşler Müdürlüğü’ne bağlı 15 kreşte görev yapan öğretmenlere yönelik, önemli bir eğitim semineri düzenlendi.
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in öncülüğünde 25 Kasım’da Kartal Belediyesi ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu arasında imzalanan "Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Protokolü" kapsamında düzenlenen eğitime, Kartal Belediyesi kreşlerinde eğitim veren öğretmenler katıldı. 

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Kadına Şiddet, Ev İçi Şiddet, Acil Yardım Hatları konularında bilinçlendirme faaliyetlerinin genişletilmesi amacıyla düzenlenen “Ev İçi Şiddet Eğiticiler Eğitimi” semineri, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü tarafından verildi.

Üç saat süren ve toplam iki oturumdan oluşan eğitim seminerinde; Toplumsal Cinsiyet, Biyolojik Cinsiyet ve Cinsiyet Kalıpları, Toplumsal Cinsiyete Dayalı Ayrımcılık Önyargıların Farkına Varmak, Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddet, Buradan Çıkınca Aklınızda Ne Kalsın, Kadına Yönelik Şiddet Nedir, Önleyici Mekanizmaları Nelerdir, Sizler Ne Yapabilirsiniz? Başlıkları, Federasyon Başkanı Güllü tarafından ele alındı.

Eğitim seminerinin sonunda kreş öğretmenleri Federasyon Başkanı Güllü’ye sorularını yöneltti, gerçekleştirilen soru cevap bölümünün ardından eğitim sona erdi.

Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı Broşürleri 50 Binin üzerinde Haneye Ulaştı

Kartal Belediyesi olarak şimdiye kadar attıkları her adımda, kadın mağduriyetini azaltmaya gayret gösterdiklerini söyleyen Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel,  imzalanan protokol ile birlikte bir ihbar geldiğinde anında emniyet güçleriyle paylaşılan, orada aynı anda harekete geçilip gerekli kontrollerin sağlanarak, ekiplerin yönlendirildiği bir sürecin başladığını ifade etti. Öte yandan kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında kurulan 0212 656 96 96 ve 0549 656 96 96 numaralı acil yardım hatlarının herkes tarafından bilinmesi için büyük bir duyarlılık gösterdiklerini ifade eden Başkan Gökhan Yüksel, Kartal Belediyesi Komşu İletişim Merkezi ile başlatılan saha hareketi kapsamında 50.000’in üzerinde haneye Acil Yardım Hattı broşürünün ulaştırıldığını açıkladı.


Kreş Öğretmenlerine Yönelik “Ev İçi Şiddet Eğiticiler Eğitimi” Semineri Düzenlendi (1).jpgKreş Öğretmenlerine Yönelik “Ev İçi Şiddet Eğiticiler Eğitimi” Semineri Düzenlendi (2).jpgKreş Öğretmenlerine Yönelik “Ev İçi Şiddet Eğiticiler Eğitimi” Semineri Düzenlendi (3).jpgKreş Öğretmenlerine Yönelik “Ev İçi Şiddet Eğiticiler Eğitimi” Semineri Düzenlendi (4).jpg
Kreş Öğretmenlerine Yönelik “Ev İçi Şiddet Eğiticiler Eğitimi” Semineri Düzenlendi (5).jpgKreş Öğretmenlerine Yönelik “Ev İçi Şiddet Eğiticiler Eğitimi” Semineri Düzenlendi (6).jpgKreş Öğretmenlerine Yönelik “Ev İçi Şiddet Eğiticiler Eğitimi” Semineri Düzenlendi (7).jpg

  
TÜRKÜLERİN YILDIZLARI KARTAL’DA PARLADI
15.06.2021
KARTAL BELEDİYE BAŞKANI GÖKHAN YÜKSEL, MİLLİ MAÇ COŞKUSUNU EMEKÇİLERLE PAYLAŞTI
12.06.2021
KARTAL BELEDİYESİ NİKAH SALONU YENİLEN YÜZÜ İLE EVLENECEK ÇİFTLERİ AĞIRLAYACAK
12.06.2021
KARTAL BELEDİYESİ KOMŞU İLETİŞİM MERKEZİ’NDEN ÖNCE EĞİTİM, SONRA ZİYARET
10.06.2021
KARTALLI MİNİKLER, YERLİ VE ORGANİK TARIMIN ÖNEMİNİ HOBİ BAHÇELERİNDE ÖĞRENİYOR
10.06.2021
PANDEMİ GÜNLERİNE RENK KATANLAR SERGİSİ KARTAL’DA ZİYARETE AÇILDI
08.06.2021
ROBOTİK KODLAMA EĞİTİM SALONU KARTAL’DA AÇILDI
08.06.2021
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL, AKSU'NUN ACISINA ORTAK OLDU
07.06.2021
KARTAL BELEDİYESİ’DEN LGS ÖNCESİ OKULLARDA MASKE, SU VE DEZENFEKTAN İKRAMI
06.06.2021
KADEMELİ NORMALLEŞME’NİN İLK MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI
06.06.2021

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız