F
Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KARTAL’DA DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’NDE KUTLAMA VE SEVİNÇ BİR ARADA YAŞANDI

5.6.2021 12:05:31
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal Belediyesi tarafından gerçekleştirilen etkinlikte Dünya Çevre Gününe yönelik bilinçlendirme  ve farkındalık yaratmaya yönelik  aktiviteler gerçekleştirilirken , tespit edilen  ihtiyaç sahibi  35 çocuğa verilen bisikletler büyük bir sevincin yaşanmasına sahne oldu.

Kartal Belediyesi, 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü ve 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle bir dizi  etkinlik düzenledi. Gün boyu düzenlenen etkinliklerde 35 çocuğa bisiklet hediye edildi. Çevre temalı bir karikatür sergisinin de yer aldığı etkinlikler vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. 

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in öncülüğünde Kartal’da doğaya karşı farkındalık bilinci oluşturmak ve bu bilinci geliştirmek ve  yaşatmak adına etkinlikler düzenleyen Kartal Belediyesi, hem çocuklara hem de vatandaşlara gün boyu süren organizasyon ile eğlenceli  bir gün yaşattı. 

Kartal Sanat Sokağı’nda gerçekleştirilen etkinliklerde hem 3 Haziran Bisiklet Günü, hem de 5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlandı. Kartal Belediyesi ve Lions Kulübü işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinliğe Kartal Belediyesi Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen Başkan  Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan,birim müdürleri, Lions Kulübü 118 Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Belma Bozyiğit ve  üyeleri’nin yanı sıra çok sayıda vatandaş ve çocuk katıldı. 

Bisiklet hediye edilen çocukların sevinci etkinliğe renk kattı 

Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü tarafından tespit edilen  ihtiyaç sahibi 35 çocuk Kartal Belediyesi, Lions Kulübü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile temin edilen bisikletler hediye edildi. Yapılan tören ile çocuklar bisikletlerine kavuşurken ilk bisikletleri Lions Klubü 118 Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Belma Bozyiğit, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, Sosyal Yardım İşler Müdürü Ozan Haydar Selmanpakoğlu, Kartal Lions Kulübü Başkanı Murat Demircan ve kulüp üyeleri çocuklara takdim ettiler.Daha önceden tespit edilen ve kendilerine bisikletlet hediye edilen  çocukların ve özellikle sokakta kağıt toplayan iki çocuğa bisiklet hediye edilmesi sonrası yaşanan  coşku ve mutluluk etkinliğe başka bir renk kattı

Lions Kulübü 118 Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Belma Bozyiğit, bisikletleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda hediye etmeyi planladıklarını ancak pandemi kısıtlamaları nedeniyle ertelemek zorunda kaldıklarını belirterek Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve emeği geçen herkese teşekkür etti. 


Çevre bilincini yansıtan karikatürler sergilendi
Etkinlikler kapsamında çevre temalı karikatür sergisinin de açılışı gerçekleştirildi. 85 karikatürün yer aldığı sergi ise gelenler tarafından büyük bir ilgiyle gezildi. 14 Haziran’a kadar açık kalacak olan karikatür sergisi çevre bilincine olan yaklaşımları da mizah yoluyla gelenlere yansıttı. 

HABER VİDEOSUNA ULAŞMAK İÇİN https://we.tl/t-drKnB1jo2V LİNKİNİ TIKLAYINIZ 

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ001.jpgDÜNYA ÇEVRE GÜNÜ002.jpgDÜNYA ÇEVRE GÜNÜ003.jpgDÜNYA ÇEVRE GÜNÜ005.jpg
DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ006.jpgDÜNYA ÇEVRE GÜNÜ007.jpgDÜNYA ÇEVRE GÜNÜ008.jpg

  
TÜRKÜLERİN YILDIZLARI KARTAL’DA PARLADI
15.06.2021
KARTAL BELEDİYE BAŞKANI GÖKHAN YÜKSEL, MİLLİ MAÇ COŞKUSUNU EMEKÇİLERLE PAYLAŞTI
12.06.2021
KARTAL BELEDİYESİ NİKAH SALONU YENİLEN YÜZÜ İLE EVLENECEK ÇİFTLERİ AĞIRLAYACAK
12.06.2021
KARTAL BELEDİYESİ KOMŞU İLETİŞİM MERKEZİ’NDEN ÖNCE EĞİTİM, SONRA ZİYARET
10.06.2021
KARTALLI MİNİKLER, YERLİ VE ORGANİK TARIMIN ÖNEMİNİ HOBİ BAHÇELERİNDE ÖĞRENİYOR
10.06.2021
PANDEMİ GÜNLERİNE RENK KATANLAR SERGİSİ KARTAL’DA ZİYARETE AÇILDI
08.06.2021
ROBOTİK KODLAMA EĞİTİM SALONU KARTAL’DA AÇILDI
08.06.2021
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL, AKSU'NUN ACISINA ORTAK OLDU
07.06.2021
KARTAL BELEDİYESİ’DEN LGS ÖNCESİ OKULLARDA MASKE, SU VE DEZENFEKTAN İKRAMI
06.06.2021
KADEMELİ NORMALLEŞME’NİN İLK MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI
06.06.2021

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız