F
Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KARTAL BELEDİYESİ TARAFINDAN KAFE VE RESTORANLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR

5.6.2021 12:24:21
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal Belediyesi, Covid 19 pandemisi nedeniyle ilçede sürdürdüğü dezenfekte çalışmalarına devam ediyor. Türkiye genelinde kademeli normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte Kartal Belediyesi dezenfekte çalışmalarını sıklaştırdı. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçede bulunan kafe ve restoranları dezenfekte ederek hem esnafları, hem de vatandaşları koruma altına alma adına hizmetlerini sürdürüyor. 

Kartallılar için dezenfekte çalışmaları ve denetimler devam edecek

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, kademeli normalleşme dönemiyle birlikte belediyenin çalışmalarına aralıksız devam ettiğini, ilçe genelinde kamu kuruluşları, okullar, kafe ve restoranlar olmak üzere dezenfekte çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Hem esnaf, hem de vatandaşlar için gerekli her türlü tedbiri almaya devam edeceklerini belirten Başkan Yüksel, ilçe genelinde kurallara uyulup uyulmadığına dair denetimlerinde yürütüldüğünü belirtti. 

İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı “Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri” konulu genelgenin ardından gerekli şartları sağlayan yeme-içme mekanları müşteri kabul etmeye başladı. Kartal Belediyesi de geçtiğimiz süreçte Covid 19 pandemisi nedeniyle maddi sıkıntı yaşayan işletmelere yardımcı olarak, ücretsiz dezenfekte hizmeti vermeye devam ediyor. İlçe genelinde yürütülen çalışmalarda, müşteri ağırlamaya başlayan kafe ve restoran gibi işletmelerin dezenfekte çalışmaları büyük bir titizlikle sürüyor. 

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün alanında uzman ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarda ilçede bulunan işletmeler için Nano Gümüş İyon teknolojisi kullanılarak dezenfekte işlemleri gerçekleştiriliyor. Antiviral ve antibakteriyel özelliğe sahip teknoloji ile gümüş iyonları mikron seviyelerine indirilerek virüs, bakteri ve mantarların aylarca yüzeylerde tutunmaları bu teknolojisi kullanılarak engellenebiliyor.

Kafe ve Restoranlar Kartal Belediyesi Tarafından Dezenfekte Ediliyor (1).jpgKafe ve Restoranlar Kartal Belediyesi Tarafından Dezenfekte Ediliyor (2).jpgKafe ve Restoranlar Kartal Belediyesi Tarafından Dezenfekte Ediliyor (3).jpgKafe ve Restoranlar Kartal Belediyesi Tarafından Dezenfekte Ediliyor (4).jpg

  
TÜRKÜLERİN YILDIZLARI KARTAL’DA PARLADI
15.06.2021
KARTAL BELEDİYE BAŞKANI GÖKHAN YÜKSEL, MİLLİ MAÇ COŞKUSUNU EMEKÇİLERLE PAYLAŞTI
12.06.2021
KARTAL BELEDİYESİ NİKAH SALONU YENİLEN YÜZÜ İLE EVLENECEK ÇİFTLERİ AĞIRLAYACAK
12.06.2021
KARTAL BELEDİYESİ KOMŞU İLETİŞİM MERKEZİ’NDEN ÖNCE EĞİTİM, SONRA ZİYARET
10.06.2021
KARTALLI MİNİKLER, YERLİ VE ORGANİK TARIMIN ÖNEMİNİ HOBİ BAHÇELERİNDE ÖĞRENİYOR
10.06.2021
PANDEMİ GÜNLERİNE RENK KATANLAR SERGİSİ KARTAL’DA ZİYARETE AÇILDI
08.06.2021
ROBOTİK KODLAMA EĞİTİM SALONU KARTAL’DA AÇILDI
08.06.2021
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL, AKSU'NUN ACISINA ORTAK OLDU
07.06.2021
KARTAL BELEDİYESİ’DEN LGS ÖNCESİ OKULLARDA MASKE, SU VE DEZENFEKTAN İKRAMI
06.06.2021
KADEMELİ NORMALLEŞME’NİN İLK MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI
06.06.2021

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız