Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL, TEKEL CADDESİ'NDEKİ ALTYAPI ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

15.9.2021 13:37:06
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, ilçe genelinde yürütülen alt yapı çalışmalarını yakından takip etmeye devam ediyor. Kordonboyu Mahallesi Tekel Caddesi üzerinde yapılan alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyerek teknik personelden bilgi alan Başkan Yüksel’e Kordonboyu Mahalle Muhtarı Arzu Keskin de eşlik etti. Başkan Yüksel, ilçede alt yapıyı güçlendirmek adına çalışmaların devam edeceğini belirtti. 

Kartal Belediyesi, Tekel Caddesi'nde yağmur suyu kanalının yetersiz olması nedeniyle caddede su birikintilerine yol açan ve vatandaşların zor anlar yaşamasına sebebiyet veren soruna kalıcı çözüm bulmak için harekete geçerek alt yapı çalışmalarını hızlandırdı. Kartal Belediyesi'nin girişimiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağlı İBB 7. Bölge Yol Bakım Müdürlüğü tarafından bölgede çalışma başlatıldı. Bu kapsamda yapılan çalışmalarda, Tekel Caddesi'ne 600 metre uzunluğunda yağmur suyu kanalı döşendi ve 68 adet yağmur suyu bacası kuruldu. Böylece caddedeki yağmur suyu bacalarının sayısı da 12'den 80'e çıkmış oldu. Yağmur suyu ile ilgili alt yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra caddede asfalt serimi yapıldı.
 
Alt yapı çalışmalarının yanı sıra asfalt serimi işlemlerinin de gerçekleştirildiği bölgede inceleme yapan Başkan Gökhan Yüksel,  "Kartal Belediyesi olarak İSKİ ile koordinasyon içinde yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde, yağışlı havalarda su baskınları yaşanan bölgelerde bir daha böyle bir durumun yaşanmaması için gerekli çalışmaları yapıyoruz. İlçemizin altyapısını güçlendirmek için İBB ile uyum içinde çalışmayı sürdüreceğiz." diye konuştu.
 
Çalışmalar sırasında çevredeki vatandaşlar Başkan Gökhan Yüksel'e büyük ilgi göstererek yapılan çalışmalarla ilgili duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür ettiler. 
Başkan Gökhan Yüksel, Tekel Caddesi'ndeki altyapı çalışmalarını yerinde inceledi (1).jpgBaşkan Gökhan Yüksel, Tekel Caddesi'ndeki altyapı çalışmalarını yerinde inceledi (2).jpgBaşkan Gökhan Yüksel, Tekel Caddesi'ndeki altyapı çalışmalarını yerinde inceledi (3).jpgBaşkan Gökhan Yüksel, Tekel Caddesi'ndeki altyapı çalışmalarını yerinde inceledi (4).jpg
Başkan Gökhan Yüksel, Tekel Caddesi'ndeki altyapı çalışmalarını yerinde inceledi (5).jpgBaşkan Gökhan Yüksel, Tekel Caddesi'ndeki altyapı çalışmalarını yerinde inceledi (6).jpgBaşkan Gökhan Yüksel, Tekel Caddesi'ndeki altyapı çalışmalarını yerinde inceledi (7).jpg

  
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN MEME KANSERİ FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ
22.10.2021
KARTAL BELEDİYESİ’NDE ‘İMA!’ ADLI RESİM SERGİSİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ
22.10.2021
KARTAL BELEDİYESİ 2022 PERFORMANS PROGRAMI VE BÜTÇESİ OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ
22.10.2021
SÜHEYL VE BEHZAT UYGUR KARDEŞLERDEN KAHKAHA TUFANI
22.10.2021
3X3 CUMHURİYET KUPASI BASKETBOL TURNUVASI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
21.10.2021
KARTAL BELEDİYESİ’NE ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN SIFIR ATIK BELGESİ
21.10.2021
KARTAL’DA MUHTARLAR GÜNÜ BURUK KUTLANDI
20.10.2021
Kartal’da Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası Heyecanı Başlıyor
20.10.2021
BAŞKAN YARDIMCISI ADEM UÇAR'IN ACI GÜNÜ
19.10.2021
Kartal’da Elektronik Atıklar Toplanıyor, Siteler ve Muhtarlıklar Kazanıyor
19.10.2021

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız