Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KARTAL BELEDİYESİ SANAT AKADEMİSİ YÜZ YÜZE EĞİTİMLERİNE BAŞLADI

13.10.2021 09:41:27
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal Belediyesi Sanat Akademisi, pandemi dolayısı ile uzun süredir eğitimlerine online olarak devam eden genç yetenekler için yüz yüze eğitimlerine başladı. Akademinin “Müzik” bölümde 3 yıllık eğitimlerine devam eden öğrenciler, sosyal mesafe ve pandemi kurallarının uygulandığı dersliklerde sezonun ilk provasını yaptı.

Kartallı çocuk ve gençlerin yetenekli oldukları sanat alanında branşlaşabilmeleri, tercih ettikleri branş ile ilgili sanatsal görüşlerini geliştirip yetkinleşebilmelerini sağlamak amacıyla Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in öncülüğünde faaliyetlerine devam eden Kartal Belediyesi Sanat Akademisi, pandeminin sebep olduğu aranın ardından, yüz yüze eğitimlerine yeniden başladı.

“Müzik Bölümü”nden 255 Genç Yetenek Eğitim Alıyor

Akademinin “Müzik” bölümünü oluşturan; piyano, gitar, çello, yan flüt, perküsyon, keman, viyola ve koro branşlarında 3 yıllık bir eğitimden geçen 7-15 yaş aralığındaki 255 öğrenci, pandemi kurallarına uygun olarak yapılan yüz yüze eğitimlere başladı.

Sezonun ilk provası ise Gençlik Senfoni Orkestrası branşında eğitim alan öğrenciler ile yapıldı. Ünlü keman virtüözü, besteci, akademisyen Prof. Dr. Cihat Aşkın’ın müzik direktörlüğünü yaptığı Gençlik Senfoni Orkestrası’nın ilk dersi de yine Cihat Aşkın tarafından verildi.

Pandemi şartlarının müsaade ettiği ölçüde devam edecek olan eğitimlerde öğrenciler ayrıca verilen eğitimlerin yanı sıra; masterclass, seminer programları, ulusal-uluslararası sanat yarışmaları, sanat fuarları gibi etkinliklere de katılabiliyor.  


Kartal Belediyesi Sanat Akademisi Yüz Yüze Eğitimlerine Başladı (1).jpgKartal Belediyesi Sanat Akademisi Yüz Yüze Eğitimlerine Başladı (10).jpgKartal Belediyesi Sanat Akademisi Yüz Yüze Eğitimlerine Başladı (11).jpgKartal Belediyesi Sanat Akademisi Yüz Yüze Eğitimlerine Başladı (12).jpg
Kartal Belediyesi Sanat Akademisi Yüz Yüze Eğitimlerine Başladı (13).jpgKartal Belediyesi Sanat Akademisi Yüz Yüze Eğitimlerine Başladı (2).jpgKartal Belediyesi Sanat Akademisi Yüz Yüze Eğitimlerine Başladı (3).jpgKartal Belediyesi Sanat Akademisi Yüz Yüze Eğitimlerine Başladı (4).jpg
Kartal Belediyesi Sanat Akademisi Yüz Yüze Eğitimlerine Başladı (5).jpgKartal Belediyesi Sanat Akademisi Yüz Yüze Eğitimlerine Başladı (6).jpgKartal Belediyesi Sanat Akademisi Yüz Yüze Eğitimlerine Başladı (7).jpgKartal Belediyesi Sanat Akademisi Yüz Yüze Eğitimlerine Başladı (8).jpg
Kartal Belediyesi Sanat Akademisi Yüz Yüze Eğitimlerine Başladı (9).jpg

  
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN MEME KANSERİ FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ
22.10.2021
KARTAL BELEDİYESİ’NDE ‘İMA!’ ADLI RESİM SERGİSİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ
22.10.2021
KARTAL BELEDİYESİ 2022 PERFORMANS PROGRAMI VE BÜTÇESİ OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ
22.10.2021
SÜHEYL VE BEHZAT UYGUR KARDEŞLERDEN KAHKAHA TUFANI
22.10.2021
3X3 CUMHURİYET KUPASI BASKETBOL TURNUVASI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
21.10.2021
KARTAL BELEDİYESİ’NE ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN SIFIR ATIK BELGESİ
21.10.2021
KARTAL’DA MUHTARLAR GÜNÜ BURUK KUTLANDI
20.10.2021
Kartal’da Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası Heyecanı Başlıyor
20.10.2021
BAŞKAN YARDIMCISI ADEM UÇAR'IN ACI GÜNÜ
19.10.2021
Kartal’da Elektronik Atıklar Toplanıyor, Siteler ve Muhtarlıklar Kazanıyor
19.10.2021

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız