Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KARTALLI ÇOCUKLAR İÇİN EĞLENCELİ ‘AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI’ ETKİNLİĞİ

15.10.2021 10:18:43
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal Belediyesi, ağız ve diş sağlığının önemine dikkat çekmek ve çocukları diş fırçalamaya teşvik etmek amacıyla bir etkinlik düzenledi. Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ‘Ağız ve Diş Sağlığı’ etkinliğinde çocuklara eğlenceli bir şekilde ağız ve diş bakımı anlatıldı.  Komşuluk ve Dayanışma Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte Dr. Eyüp Çelik, çocuklarla bir araya gelerek onlara dişlerini nasıl fırçalamaları gerektiğini anlattı. Dr. Çelik, maket dişler üzerinde çocuklara dişlerini nasıl ve hangi aralıklarla fırçalayacaklarını detaylı bir şekilde anlattı.

Kartal Belediyesi Çocuk Gelişim Merkezi’nde öğrenim gören öğrencilerin yanı sıra bölgede ikamet eden çocukların ve ailelerin de yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte palyaço ve jonglör gösterileri gerçekleştirildi. Sihirbazlık ve jonglör gösterilerini ilgiyle izleyen çocuklar Kukla Haydar karakteri ile Komşuluk ve Dayanışma Meydanı’nı kahkahalarıyla çınlattılar. Düzenlenen eğlenceli etkinliğin sonunda tüm çocuklara diş macunu ve diş fırçası hediye edildi. 

Kartal Belediyesi Kreş Müdürü Enif Yavuz Dipşar, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in çocuklara yönelik çalışmalarda hassasiyet gösterdiğini ve önceliğin çocuklarda olduğunu belirterek, Diş Hekimi Eyüp Çelik’e katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti. 


Kartallı çocuklar için eğlenceli ‘Ağız ve Diş Sağlığı’ etkinliği  (1).jpgKartallı çocuklar için eğlenceli ‘Ağız ve Diş Sağlığı’ etkinliği  (2).jpgKartallı çocuklar için eğlenceli ‘Ağız ve Diş Sağlığı’ etkinliği  (3).jpgKartallı çocuklar için eğlenceli ‘Ağız ve Diş Sağlığı’ etkinliği  (4).jpg
Kartallı çocuklar için eğlenceli ‘Ağız ve Diş Sağlığı’ etkinliği  (5).jpgKartallı çocuklar için eğlenceli ‘Ağız ve Diş Sağlığı’ etkinliği  (6).jpgKartallı çocuklar için eğlenceli ‘Ağız ve Diş Sağlığı’ etkinliği  (7).jpg

  
KARTAL’DA KREŞ ÖĞRENCİLERİ PARKLARIN YAPIMINDA SÖZ SAHİBİ
08.12.2021
'DÖKTÜR Bİ ŞEKSPİR' ADLI OYUN KARTAL’DA İZLEYİCİ İLE BULUŞTU
08.12.2021
ADNAN BALCI’NIN ‘UMUT IŞIĞI’ ADLI SERGİSİ KARTAL BELEDİYESİ’NDE SANATSEVERLERLE BULUŞTU
07.12.2021
KARTAL’DA PARKLAR VE YEŞİL DOKU HER GEÇEN GÜN ARTIYOR
07.12.2021
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN, KREŞ ÖĞRENCİLERİNİN VELİLERİNE ‘AFET BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMİ’
06.12.2021
YAZAR-RESSAM RAİF ZOR KARTAL’DA SEVENLERİ İLE BULUŞTU
06.12.2021
İmam Aydın: “KİMER ile Kartal’ın Nabzını Tutuyoruz”
05.12.2021
Kartal’da, Kadın Hakları Günü’ne Özel Söyleşi Ve Tiyatro Oyunu
05.12.2021
KARTALLILAR ENGELSİZ YAŞAM FESTİVALİ’NDE BULUŞTU
03.12.2021
KARTAL BELEDİYESİ İLE MALİ MÜŞAVİRLER ATIK DÖNÜŞÜMÜ İÇİN EL ELE VERDİ
02.12.2021

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız