Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KARTAL BELEDİYESİ’NE ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN SIFIR ATIK BELGESİ

21.10.2021 09:20:29
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal Belediyesi doğa ve çevre dostu çalışmalarının yanı sıra belediye hizmet binasında uygulamaya soktuğu ‘Sıfır Atık Yönetim Sistemi’ ile ‘Sıfır Atık Belgesi’ aldı. 

Belediye hizmet binasında Sıfır Atık Yönetim Sistemi uygulamasını hayata geçiren Kartal Belediyesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden Sıfır Atık Belgesi (Temel Seviye) alarak çevreye karşı duyarlı yaklaşımını bir kez daha gözler önüne serdi. 

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in öncülüğünde çevre bilincinin oluşması, geri dönüşüm ve sıfır atık çalışmaları ile ilçe genelinde yapılan hizmetlerin örnek olması amacıyla oluşturulan ve belediye binasında uygulamaya konulan ‘Sıfır Atık Yönetim Sistemi’ sonuca ulaştı.  

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşumunun engellenmesi-minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımı düşünülerek oluşturulan Sıfır Atık Yönetim Sistemi ile doğa ve çevre dostu olduğunu uygulamaya soktuğu proje ile göstermiş oldu. 

Belediye hizmet binasında oluşturulan Sıfır Atık Yönetim Sistemi ile bina içerisinde oluşan atıkların türlerine (cam, kağıt, plastik/metal ve diğer) göre kaynağında ayrı toplanması için her kata sıfır atık toplama ekipmanı yerleştirildi ve masa altı çöp kutularının kaldırılması sağlandı. Bina içerisindeki ekipmanlarda toplanan atıkların geri dönüşümünün sağlanması amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından lisanslı firmalara teslim edilmesi için bina bahçesine Atık Geçici Depolama Alanı kuruldu. 

Sıfır Atık Yönetmeliği kapsamında örnek bir proje sergileyen Kartal Belediyesi, ayrıca Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bünyesinde iklim değişikliğine yönelik ‘İklim Değişikliği ve Projeler Birimi’ kurarak çevre bilincinin yaygınlaştırılması için çalışmalarını da sürdürüyor. 


00Kartal Belediyesi’ne Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden Sıfık Atık Belgesi (2).jpgKartal Belediyesi’ne Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden Sıfık Atık Belgesi (1).jpgKartal Belediyesi’ne Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden Sıfık Atık Belgesi (3).jpgKartal Belediyesi’ne Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden Sıfık Atık Belgesi (4).jpg
sıfır atık.JPG

  
'DÖKTÜR Bİ ŞEKSPİR' ADLI OYUN KARTAL’DA İZLEYİCİ İLE BULUŞTU
08.12.2021
ADNAN BALCI’NIN ‘UMUT IŞIĞI’ ADLI SERGİSİ KARTAL BELEDİYESİ’NDE SANATSEVERLERLE BULUŞTU
07.12.2021
KARTAL’DA PARKLAR VE YEŞİL DOKU HER GEÇEN GÜN ARTIYOR
07.12.2021
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN, KREŞ ÖĞRENCİLERİNİN VELİLERİNE ‘AFET BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMİ’
06.12.2021
YAZAR-RESSAM RAİF ZOR KARTAL’DA SEVENLERİ İLE BULUŞTU
06.12.2021
İmam Aydın: “KİMER ile Kartal’ın Nabzını Tutuyoruz”
05.12.2021
Kartal’da, Kadın Hakları Günü’ne Özel Söyleşi Ve Tiyatro Oyunu
05.12.2021
KARTALLILAR ENGELSİZ YAŞAM FESTİVALİ’NDE BULUŞTU
03.12.2021
KARTAL BELEDİYESİ İLE MALİ MÜŞAVİRLER ATIK DÖNÜŞÜMÜ İÇİN EL ELE VERDİ
02.12.2021
BAŞKAN YÜKSEL, İMRANLI BELEDİYE BAŞKANI MURAT AÇIL’IN CENAZE TÖRENİNE KATILDI
02.12.2021

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız