Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KARTAL CANLANIYOR, YENİLENEN PARKLARDA VATANDAŞLAR NEFES ALIYOR

25.5.2022 10:50:03
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal Belediyesi’nin ilçedeki tüm parklarda gerçekleştirdiği yenileme ve düzenleme çalışmalarının yanı sıra; üç yılda artan yeşil alan miktarıyla da en yaşanabilir kentler arasındaki yükselişini sürdüren Kartal’da, yeşil alanları koruma ve artırma çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Çalışmalar sayesinde işlevselliği artan parklarda, vatandaşların kullanım oranı günden güne artıyor.

Kartal Belediyesi, ilçede yaşayan çocuk, genç, yetişkin ve yaşlı bireylerin; sosyal, fiziksel ve ruhsal ihtiyaçlarını gözeterek, bu etkinliklerin gerçekleşmesine imkân sağlayan park ve yeşil alan miktarını artırma kararlılığını sürdürürken bir yandan da var olan parklarda bakım ve onarım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in “Daha Canlı, Modern ve Yeşili İle Nefes Alan Bir İlçe” oluşturma anlayışı ile çalışmalarına devam eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçe genelindeki tüm parklarda; aydınlatma, ağaç ve çalı budama, saha yapım ve oyun alanı kurulumu, zemin yapımı, engelliler için rampa, yeşil alan toprak serimi ve bitkilendirme gibi işlemler gerçekleştiriyor. 

‘Yeşil Dokuyu ve Park Sayısını Artırma’ya yönelik gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde, özellikle çocuklar ve yaşlıların park kullanım oranında gözle görülür bir artış gerçekleşiyor. 

Kadınlar İstedi, Kartal Belediyesi Harekete Geçti

Öte yandan Petroliş Mahallesi’nde, Neslican Tay Parkı’nda bölgede yaşayan kadınların isteği üzerine örnek bir çalışma gerçekleştirildi. İsmini, geçtiğimiz yıllarda yakalandığı amansız hastalıktan dolayı hayatını kaybeden ve yaşam mücadelesi unutulmayan ‘Neslican Tay’dan alan parkın, oturma alanları mor renge boyanırken, parkın duvarına da genç kadının bir portresi resmedildi.

“Yeşil Bir Kentin Önemini Biliyoruz”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal’da parklarda adeta bir seferberlikle çalışıldığına dikkat çekerek; “Kartal Belediyesi olarak, kentimizdeki tüm parklarda yenileme ve düzenleme çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Arkadaşlarımız, titizlikle çalışıyor. Yeşil bir kentte yaşamanın önemini çok iyi biliyor ve çalışmalarımızı bu yönde de sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.
 
 Kartal Canlanıyor, Yenilenen Parklarda Vatandaşlar Nefes Alıyor (1).jpgKartal Canlanıyor, Yenilenen Parklarda Vatandaşlar Nefes Alıyor (10).jpgKartal Canlanıyor, Yenilenen Parklarda Vatandaşlar Nefes Alıyor (11).jpgKartal Canlanıyor, Yenilenen Parklarda Vatandaşlar Nefes Alıyor (12).jpg
Kartal Canlanıyor, Yenilenen Parklarda Vatandaşlar Nefes Alıyor (13).jpgKartal Canlanıyor, Yenilenen Parklarda Vatandaşlar Nefes Alıyor (14).jpgKartal Canlanıyor, Yenilenen Parklarda Vatandaşlar Nefes Alıyor (15).jpgKartal Canlanıyor, Yenilenen Parklarda Vatandaşlar Nefes Alıyor (16).jpg
Kartal Canlanıyor, Yenilenen Parklarda Vatandaşlar Nefes Alıyor (17).jpgKartal Canlanıyor, Yenilenen Parklarda Vatandaşlar Nefes Alıyor (18).jpgKartal Canlanıyor, Yenilenen Parklarda Vatandaşlar Nefes Alıyor (19).jpgKartal Canlanıyor, Yenilenen Parklarda Vatandaşlar Nefes Alıyor (20).jpg
Kartal Canlanıyor, Yenilenen Parklarda Vatandaşlar Nefes Alıyor (7).jpgKartal Canlanıyor, Yenilenen Parklarda Vatandaşlar Nefes Alıyor (8).jpgKartal Canlanıyor, Yenilenen Parklarda Vatandaşlar Nefes Alıyor (9).jpg

  
Eski Bakan Moğultay Vefatının 5’inci Yılında Kabri Başında Anılacak
01.07.2022
KARTAL BELEDİYESİ, TÜRK EĞİTİM VAKFI İLE KARTALLI MUHTARLARI BULUŞTURDU
01.07.2022
ALMAN ÖĞRENCİLER, KARTAL BELEDİYESİ’NDE STAJ YAPACAK
01.07.2022
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN ÇAVUŞOĞLU MAHALLESİ’NE YENİ SOKAK VE YENİ PARK
30.06.2022
KARTAL BELEDİYESİ BESYO KURSLARI BAŞLADI
29.06.2022
KARTAL BELEDİYESİ, ZOR GÜNLERİNDE VATANDAŞLARIN ACISINA ORTAK OLUYOR
29.06.2022
‘YEREL YÖNETİMLERDE YENİ EĞİLİMLER’ SEMİNERİ, KARTAL’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
28.06.2022
DOWN SENDROMLU KAAN’IN RESİMLERİ KARTAL BELEDİYESİ’NDE SERGİLENİYOR
28.06.2022
Kartal Belediyesi Kürek ve Kano Eğitimleri Başlıyor
28.06.2022
KARTAL’DA 48 BİN METREKARE BÜYÜKLÜĞÜNDE KURBAN SATIŞ PAZARI KURULDU
25.06.2022

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız