Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KARTAL BELEDİYESİ SİVİL SAVUNMA UZMANLIĞI EKİPLERİ MARMARİS YANGINI İÇİN YOLA ÇIKTI

24.6.2022 10:14:51
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Kartal Belediyesi, Muğla’nın Marmaris ilçesinde farklı noktalarda başlayan orman yangınlarındaki müdahaleye destek vermek amacıyla ekiplerini teyakkuza geçirdi. Kartal Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı’na bağlı ekipler son hazırlıklarını tamamlayarak bölgeye doğru yola çıktı.

Marmaris’in ormanlık alanında çıkan yangınlar devam ederken, Kartal Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı’na bağlı ekipler İstanbul’dan yangın bölgesine hareket etti. Geçen senede Muğla ve Antalya’daki yangınla mücadeleye destek olan ekip, Marmaris’teki yangınlar içinde tüm hazırlıklarını tamamladı. 

Sivil Savunma Uzmanlığı yerleşkesinde Marmaris’e gitmek üzere yola çıkmaya hazırlanan ekibi Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen Başkan Vekili Mustafa Oktay Aksu ve Başkan Yardımcısı Cengiz Türkmen uğurladı.

Marmaris’teki orman yangını için Temizlik İşleri ve Destek Hizmetleri Müdürlükleri’nin bünyesinde bulunan iki adet tanker, bir adet sivil savunma uzmanlığı aracı ve sekiz personel yangına müdahalede bulunmak için yola çıktı. 

 “Marmaris’te Ciğerlerimiz Yanıyor”

Bölgeye gidecek personellere yönelik bir konuşma yapan Kartal Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Oktay Aksu;  “Arkadaşlar yeniden iş başa düştü. Bu yıl da ne yazık ki ciğerlerimiz Marmaris’te yanmaya başladı. Bölgedeki yetkililer dün akşam bizden yardım istediler ve biz de tüm hazırlıklarımızı yaparak yola çıkıyoruz. Kartal’ı en iyi şekilde temsil edeceğinizi ve orada ciğerlerimizin yanmasına mani olacağınıza dair güvenimiz tam. Allah yardımcınız olsun.” ifadelerini kullandı.


Kartal Belediyesi Sivil Savunma Ekipleri Marmaris Yangını İçin Yola Çıktı (1).jpgKartal Belediyesi Sivil Savunma Ekipleri Marmaris Yangını İçin Yola Çıktı (2).jpgKartal Belediyesi Sivil Savunma Ekipleri Marmaris Yangını İçin Yola Çıktı (3).jpgKartal Belediyesi Sivil Savunma Ekipleri Marmaris Yangını İçin Yola Çıktı (4).jpg
Kartal Belediyesi Sivil Savunma Ekipleri Marmaris Yangını İçin Yola Çıktı (5).jpg

  

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız