Buradasınız : Anasayfa  > Haberler


KARTAL BELEDİYESİ BESYO KURSLARI BAŞLADI

29.6.2022 11:14:11
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler MüdürlüğüKartal Belediyesi, spora gönül veren gençlerin hayallerine ulaşmalarına yardımcı olmak amacıyla düzenlendiği spor kurslarında yeni sezon başladı.

Kartal Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından ilçede yaşayan gençlere ücretsiz olarak verilen spor kursunda ilk düdük çaldı. Uzman eğitmen kadrosuyla geçtiğimiz yıllarda büyük bir başarı yakalayan Kartal Belediyesi, geçmişten gelen tecrübeyle yeni sezonun çalışmalarına başladı.

Beden eğitimi ve spor yüksekokulları (BESYO), spor lisesi ve polis akademisi sınavlarına hazırlanan genç öğrenciler, eğitmenleri eşliğinde ilk idmanlarının heyecanını yaşadı. Geçtiğimiz günlerde tamamlanan kayıtlar neticesinde 80 kişiden oluşan öğrenci grubu hedeflerine ulaşabilmek adına sıkı bir antrenman yaptı. Kapalı salonda gerçekleşen antrenmanda kondisyon çalışması, temel spor becerileri, parkur tamamlama gibi farklı branşlarda çalışmalar gerçekleştirildi.

İki ana başlıktan oluşan spor programında salon ve cross çalışmalarına katılacak olan öğrenciler sınavlarını geçebilmek için ter dökecek. 

Eylül ayında bitmesi planlanan idmanlarla birlikte öğrencilerin yeni eğitim-öğretim yılına hazır hale gelmeleri amaçlanıyor.


Kartal Belediyesi BESYO Kursları Başladı (1).jpgKartal Belediyesi BESYO Kursları Başladı (2).jpgKartal Belediyesi BESYO Kursları Başladı (3).jpgKartal Belediyesi BESYO Kursları Başladı (4).jpg
Kartal Belediyesi BESYO Kursları Başladı (5).jpg

  

Tüm Haberler ve Arama için tıklayınız