Buradasınız : Anasayfa  > Hizmetler  > Yaz Okulu


Kartal Belediyesi Ücretsiz Yelken Yaz Okulu

Kartal Belediyesi, Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü işbirliğiyle hayata geçirdiği “Haydi Çocuklar Yelkene” projesiyle Kartallı genç nesli deniz, rüzgâr ve yelken ile tanıştırmayı hedeflemektedir. Kartal’da yaşayan 8-12 yaş grubundaki öğrencilere tüm emniyet tedbirleri alınmış ortamda eğlenceli dakikalar ve kaliteli zaman geçirmelerini sağlayarak yelken sporunu öğretmeyi planlamaktadır.

“Haydi, Çocuklar Yelkene” projesi ücretsiz olarak her sene yaz sezonu boyunca tekrarlanmaktadır.

Yelken Sporu Eğitimi Proje teorik ve pratik eğitim olarak 2 aşamadan oluşuyor:

Teorik eğitim: Denizde can ve mal emniyeti, yelken teorisi, rüzgâr kuvvetini ve yönünü kavrama, seyir kuralları, terimler, rotalar ile ilgili bilgiler veriliyor.

Pratik eğitim: Optimisti tanıma, donatma, denizci düğümleri, tekneye hakim olma, seyir teknikleri, tramola – kavança atma, dümen hakimiyeti, dümensiz tekne kullanımı, bedensel müdahalenin tekneye seyir etkileri, farklı rüzgar yönlerine göre yanaşma, şamandıra dönüşleri ve yetenek geliştirici bilgiler verilmekte ve deniz oyunları öğretiliyor. Yelkenci adayı, bu sporu yaparken doğaya nasıl uyum sağlayacağını öğrenir, sorunlar karşısında doğru ve hızlı karar verebilme yeteneğini geliştirir, takım içinde sorumluluk almanın farkına varır, görev paylaşımının önemini anlar ve takım arkadaşlarıyla sosyal bir ortamı paylaşır.

Kartal’da ikamet eden ve eğitim gören öğrencilerin kayıt başvurularına öncelik sağlanacağı kurslarda, Kartallı Çocuklar yaz boyu yelken sporunun keyfini sürecek.

İletişim:
Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü
Kordonboyu Mahallesi, Çetin Emeç Bulvarı, Sahil Yolu Kartal/İstanbul
Telefon: (0216) 489 48 22

http://marinadragos.org/