Buradasınız : Anasayfa  > Kurumsal Yapı  > Başkan  > Başkan Hakkında


Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, 18 Haziran 1987’de Kartal’da doğdu. Eğitim hayatına Kartal Ergenekon İlkokulu ve Ortaokulu’nda başlayan Başkan Gökhan Yüksel, liseyi Marmara Eğitim Okulları’nın Özel Fen Lisesi bölümünde okudu. Celal Bayar Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olmasının ardından Yüksek Lisans eğitimini, Marmara Üniversitesi’nde Sermaye Piyasası ve Borsa konusunda tamamladı. Gökhan Yüksel halen Aston Üniversitesi’nde İşletme Doktorası ve Yerel Yönetimlerde Ekonomi ve Bütçe konularında tez çalışması yapıyor.

2014 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Kartal Belediye Meclis Üyesi seçilen Gökhan Yüksel, Kartal Belediyesi’nde Sosyal Yardım Komisyonu Başkanlığı, Encümen Üyeliği, Encümen Başkanlığı, İBB Meclis Üyeliği görevleri ile 2016 ve 2018 yılları arasında Kartal Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevini de üstlenip genç yaşta birçok üst düzey vazifeyi başarıyla yerine getirerek, deneyim kazandı.

Bu tecrübelerin ışığında 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Kartal halkının takdiriyle yeni dönem Kartal Belediye Başkanı seçilen Gökhan Yüksel, aynı zamanda İstanbul’un da en genç belediye başkanı olarak Kartal’a hizmet veriyor.