29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI YAZISI

“Dörtnala gelip Uzak Asya'dan Akdeniz’e bir kısrak başı gibi uzanan bu memleket bizim”
Devamı...

1 TEMMUZ DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI YAZISI

Kapitülasyonlarla kaybettiğimiz Denizlerimizdeki egemenlik haklarımızı yeniden kazandıran Kabotaj Yasası’nın 1 Temmuz 1926’da yürürlüğe girişiyle, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı kutluyoruz.
Devamı...

24 TEMMUZ LOZAN ANTLAŞMASI YAZISI

1365’te “rekabeti artırmak, Avrupayla ticareti geliştirip bütünleşmek” adına başlatılan yabancılara ekonomide ayrıcalık verme (kapitülasyon) süreci ekonomik, siyasi, hukuki ayrıcalıkların tüm yabancılara verilmesiyle devam etmiş, 10 Ağustos 1920’de Sevr Antlaşmasının imzalanması ile noktalanmıştır.
Devamı...

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI YAZISI

Birinci Dünya Savaşı’nın kaybedilip, Sevr Antlaşması’nın imzalanması, Ordu’nun dağıtılması Osmanlı Devleti’nin fiilen işgali ile başlayan süreç 30 Ağustos günü askeri zaferle noktalanmıştır.
Devamı...

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ YAZISI

İnsanlık tarihi boyunca gelişmenin ana kaynağı bilgi olmuştur.
Devamı...

“Yerli Malı Kullan, İşçin İşinden Olmasın”

Kendi özgün markalarını yarat Kaliteli yerli üretimini artır İşsiz kalmamak için, Ulusal sanayini güçlendirmek için, Çocuklarına iyi bir gelecek bırakmak için, Yerli Malı kullan
Devamı...

MİLLİ ŞEHİT BOĞAZLIYAN KAYMAKAMI KEMAL BEY (1884-1919)

Boğazlıyan Kaymakamı Kemal Bey 1. Dünya Savaşı’nın yaşandığı dönemde Yozgat mutasarrıf vekili olarak görev yaparken o dönemde işgalcilerle işbirliği yaparak çetecilik yapan Ermenilerin ülkenin değişik yerlerine gönderilmesi sırasında bürokrat olarak görev almıştır.
Devamı...

Basın Sordu, Başkan Öz Açıkladı

Kartal Belediye Başkanı Op.Dr.Altınok ÖZ 1. Uğur Mumcu Koşusu basın ödülleri töreni münasebetiyle, yerel basınla bir araya geldi. Atletizm Federasyonu, Kartal Belediyesi, Karyapsan ve Cumhuriyet Gazetesi işbirliğiyle düzenlenen 1. Uğur Mumcu Koşusu’nun basın ödülleri kahvaltılı toplantıda sahiplerine verildi.
Devamı...

“SAYIN BAŞBAKAN, CEVİZLİ TEKEL’i PERSONELİYLE İSTİYORUM!”

“Sayın Başbakan İzmir Tekel’i İzmir Büyükşehir’e veriyorsanız, Diyarbakır Tekel’i Diyarbakır Büyükşehir’e veriyorsanız, kararlıysanız, diyorum ki, Tekel kampüsü Kartal halkının malıdır.
Devamı...

YENİ YIL MESAJI

Acı ve tatlı olayları, mutluluk veren anılarıyla bir yılı daha geride bıraktık. Umutlarımız, hedeflerimiz doğrultusunda yeni yıldan farklı beklentiler içindeyiz. 2010 yılının yaşantımızda yeni bir başlangıç oluşturmasını diliyorum.
Devamı...

SEVGİLİ KARTALLILAR (TEŞEKKÜR YAZISI)

Gelecekteki çağdaş Kartal’ı birlikte oluşturabilmek için göreve talip oldum.
Devamı...
Alo Belediye
  • Alo Belediye :444 4 578
  • Alo Zabıta: 280 58 88
  • Alo Çevre: 280 60 60
  • Alo Temizlik: 280 62 62
  • Alo Ruhsat: 280 56 43
  • Alo Veteriner: 280 63 93


İştirakler
  • Kartursaş
  • Karyapsan
  • Kartansaş