Buradasınız : Anasayfa  > Kurumsal Yapı  > Faaliyet Raporu

Sevgili Kartallılar,

8 yıl önce “Düşünerek ve Düşleyerek” çıktığımız yolda Kartal, bir “Arkeoloji, Sanat, Ekoloji ve Teknoloji” kenti ve Anadolu Yakasının merkezi olmaya emin adımlarla ilerliyor.

Kartal”ın, yüzyılın başındaki “Balıkçı Kasabası” kimliğimizden bugüne geçirdiği süreçleri doğru irdeleyerek, dönüşümde “Kartal Modeli”ni oluşturduk ve başarıyla uyguladık. Kentimizin tarihi dokusu, iklimi, insan yapısı ve vatandaşlarımızın haklarını gözeterek gerçekleştirdiğimiz “Yerinde Dönüşüm”, “Deprem Dönüşüm” ve “Kentsel Dönüşüm” uygulamalarımızla tüm Türkiye”deki belediyelere örnek olduk. “Önce insan” anlayışıyla TAK Kartal”ı kurduk. TAK Kartal”ın tasarımcı ekibi, mahallelerde vatandaşlarımızla buluşarak fikirlerini alıyor, beklentileri dinliyor. Biz projelerimizi, işte bu beklentiler doğrultusunda şekillendiriyoruz. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Kartal”a Yatırım Geleceğe Yatırım Zirvesi’nde ortaya konulan verilerle gördük ki Kartal bugün, hem yaşamak hem de yatırım için İstanbul”un en cazip merkezlerinin başında geliyor.

Çocuklarımızın, gençlerimizin, kadınların, yaşlıların ve engelli vatandaşlarımızın örnek bir kentte yaşamaları için bu yıl da birçok projeyi hayata geçirdik. Çocuklarımızın hayal dünyalarını süsleyen masalları gerçeğe dönüştürerek onlar için Türkiye”nin ilk ve tek Masal Müzesi”ni Kartal”da açtık. Şair Sunay Akın”ın küratörlüğünde tasarlanan Masal Müzesi, 3 kuşağın bir arada keyifle vakit geçirebileceği bir zaman tüneli tadında, ücretsiz ziyaretçilerini ağırlıyor. Kartal”ın genç sanatsal yeteneklerini desteklemek ve onları geleceğe hazırlamak için “Kartal Belediyesi Sanat Akademisi”ni açtık. Yetenek sınavıyla Sanat Akademisi”ne kabul ettiğimiz öğrencilerimize, 3 yıl boyunca piyano, gitar, keman, perküsyon, çello, flüt ve koro branşlarında ücretsiz eğitim alma fırsatını sunuyoruz. En önemli projelerimizden biri olan Ceviz Meydanı Sosyal ve Kültürel Aktivite Merkezi inşaatında sona yaklaştık. Yaklaşık 19 bin metrekarelik bir alanı kapsayan ve kaba inşasının yüzde 70”ini tamamladığımız meydanı, 2018 yılı içinde Kartal”ımıza kazandırmayı hedefliyoruz. Uğur Mumcu Kent Meydanı inşaatı çalışmalarımız da başladı. AB 7. Çerçeve Programı dahilinde dünya çapında bir proje olan R2CITIES Projesi kapsamında enerji verimli bir bina olarak tasarladığımız Hürriyet Mahallesi”nde ki Kartal Belediyesi”ne ait Yaşlı Bakım ve Huzurevi”ni de çok yakında hizmete açıyoruz. Çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli bir ortamda alacakları okul öncesi eğitimin, onların bütün yaşamını şekillendirmedeki öneminin farkındayız. Bu anlayışla, 2009”da Kartal”da 1 olan kreş sayımızı 12’ye çıkarttık. “Her Mahalleye 1 Kreş” sözümüzü yerine getirmek ve kreş sayımızı arttırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bunun yanı sıra beslenmesinden bulunduğu alana ve soluduğu havaya kadar özel şartlarda yaşamak durumunda olan alerjik hassasiyetli çocuklarımız için de Yakacık”ta bir kreş açacağız. Kartal”da yeşil alanların artması adına yaptığımız çalışmalar sonucunda ilçemizde park sayısını 159”a çıkarttık. Yakacık”ta tamamlamak üzere olduğumuz Havuzlu Park, Kartal”ın en büyük parkı olacak. Çocuklarımız ve gençlerimize spor yapabilecekleri yeni alanlar yaratıyoruz. Spor sahalarımızın dışında buz ve kay kay pistimiz, satranç turnuvalarımız ve Yaz Yelken Okulu”muzla çocuklarımızın gelişimini destekliyoruz. Engelli vatandaşlarımız için hayata geçirdiğimiz projelerle “Kartal’a Engel Yok” sözünü gerçeğe dönüştürdük. Türkiye”de bir ilke imza atarak kurduğumuz “İşitme Engelliler Orkestrası”, verdiği her konserde ayakta alkışlanarak tüm engellilerin sesi ve cesareti olmaya devam ediyor.

2017”de de birçok projemizle ödüle layık görüldük. Hizmete açtığımız Masal Müzesi ile Marmara Belediyeler Birliği”nin düzenlediği 7. Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri”nde “Kültür Sanat” dalında ödül aldık. Türkiye”nin öne çıkan bilişim şirketlerinden biri olan CBKSoft tarafından, “En Yeşil Ofis ve EBYS Kullanıma Bağlı Kurtarılan Ağaç Sayısında Belediyeler” kategorisinde Türkiye birincisi seçildik. İstanbul Teknik Üniversitesi ile Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği tarafından gerçekleştirilen 4. Karbon Zirvesi”nde, “Sudan Sebep Fidan Dağıtımı” projemiz ile “Düşük Karbon Kahramanı” ödülüne layık görüldük.

Hedefimiz, vatandaşlarımızın sanatın her dalı ve kültürel etkinliklerle buluşabildiği, tarihsel kimliğini koruyan, çevresi ve doğası temiz, modern bir kentte yaşamaları. Biz, Ramazan sofralarında ve Aşure lokmalarında biriz, bir aradayız. Bu yıl, mazlumların hakkı için, hapisteki milletvekilleri, tutuklu gazeteciler için, “Adalet için” hep birlikte yürüdük. Çocuklarımıza; Atatürk ilke ve inkılapları ışığında, birlik, beraberlik ve huzur içinde yaşayabilecekleri bir ülke bırakmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Op.Dr. Altınok ÖZ
Kartal Belediye Başkanı
PDF'leri SAVE TARGET AS veya HEDEFİ FARKLI KAYDET diyerek bilgisayarınıza dökümanları kaydedebilir ve inceleyebilirsiniz.

2017 Faaliyet Raporu

T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2017 YILI FAALİYET RAPORU

2016 Faaliyet Raporu

T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2016 YILI FAALİYET RAPORU

2015 Faaliyet Raporu

T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2015 YILI FAALİYET RAPORU

2014 Faaliyet Raporu

T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

2013 Faaliyet Raporu

T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2013 YILI FAALİYET RAPORU

2012 Faaliyet Raporu

T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2012 YILI FAALİYET RAPORU

2011 Faaliyet Raporu

T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2011 YILI FAALİYET RAPORU

2010 Faaliyet Raporu

T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2010 YILI FAALİYET RAPORU 1 (4.866 KB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2010 YILI FAALİYET RAPORU 2 (4.825 KB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2010 YILI FAALİYET RAPORU 3 (6.416 KB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2010 YILI FAALİYET RAPORU 4 (6.818 KB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2010 YILI FAALİYET RAPORU 5 (6.940 KB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2010 YILI FAALİYET RAPORU 6 (6.464 KB)

2009 Faaliyet Raporu

T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2009 YILI FAALİYET RAPORU 1 (8.8 MB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2009 YILI FAALİYET RAPORU 2 (5.7 MB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2009 YILI FAALİYET RAPORU 3 (6.6 MB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2009 YILI FAALİYET RAPORU 4 (3.5 MB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2009 YILI FAALİYET RAPORU 5 (5.2 MB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2009 YILI FAALİYET RAPORU 6 (4.8 MB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2009 YILI FAALİYET RAPORU 7 (5.3 MB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2009 YILI FAALİYET RAPORU 8 (5.7 MB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2009 YILI FAALİYET RAPORU 9 (6.1 MB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2009 YILI FAALİYET RAPORU 10 (6.5 MB)

Alo Belediye
  • Alo Belediye :444 4 578
  • Alo Zabıta: 280 58 88
  • Alo Çevre: 280 60 60
  • Alo Temizlik: 280 62 62
  • Alo Ruhsat: 280 56 43
  • Alo Veteriner: 280 63 93


İştirakler
  • Kartursaş
  • Karyapsan
  • Kartansaş