F Faaliyet Raporu • Kartal Belediyesi
Buradasınız : Anasayfa  > Kurumsal Yapı  > Faaliyet Raporu

Değerli komşularım,


Sizlerin huzuru, güveni ve mutluluğu için başlamış olduğumuz görev süremizin ilk yılını geride bıraktık. Göreve başladığımız günden bugüne sizlere verdiğimiz sözleri yerine getirmek, siz değerli komşularımı mutlu bir Kartal’ın paydaşı haline getirmek için çalışıyor; sevgi ve dostlukla ördüğümüz hizmet anlayışımızı belirli bir plan süreci içerisinde sürdürüyoruz.

Geride bıraktığımız bu süreç içerisinde, ilçemizin her mahallesinde, her sokağında, her caddesinde huzur ve güvene yönelik adımlar atmaya gayret gösterdik. 7’den 70’e her bir komşumuza birlikte yaşamanın güzelliklerini, paylaşmanın hazzını, dayanışmanın umutlarımızı yükselten gücünü yaymaya çalıştık.

Beş yıllık hizmet planımızın şekillendiği stratejik plan sonrasında, ortaya koyduğumuz hedefleri sonuca dönüştürmek için harekete geçtik. Tüm ekonomik zorluklar ve ülke şartlarındaki genel kriz ortamına rağmen yatırım, hizmet ve sosyal çalışmalarda gayretli bir çalışma süreci geçirdik. Kaynaklarımızı doğru kullanarak, israftan uzak yatırım ve hizmet politikaları üretmeye çalıştık.

Sosyal, şeffaf ve adil belediyecilik anlayışımızın gereği olarak çalışmalarımızı halkımızın, muhtarlarımızın, esnaflarımızın, meslek örgütlerimizin kısacası ilçemizin tüm paydaşlarının görüşlerini alarak gerçekleştirdik. Siz değerli komşularımızın ihtiyaç ve beklentilerine yönelik hizmet ve projelerimizi hiç kimseyi ötekileştirmeden yaşama geçirdik.

Yönetim anlayışımız ve ilgili yasalar gereği; kamu bütçesinin uzun dönemli amaçları, hedefleri ve öncelikleri ifade edecek şekilde kullanılmasını, kaynak tahsisinin bu önceliklere göre yapılmasını ve sonunda hesap verilebilir olmasını önemsedik. Aydos Orman alanımızla birlikte 39,73 kilometrekare yüzölçümü olan ilçemizin her noktasına 7- 24 eksiksiz ve daha hızlı hizmet götürebilme gayreti içinde olduk.

Siz kıymetli komşularımızla sosyal bağımızı güçlendirecek, ilçemizde nefes alan her canlının yaşamına dokunacak hizmet anlayışımız, meyvelerini kısa süre içerisinde vermeye başladı. Ramazan ayından karne şenliğine, milli bayramlarımızdan dini bayramlarımıza, cenazesinden düğününe yaşamın her anını, her duygusunu birlikte paylaştık. Halk günü etkinliklerimizle binlerce Kartallı komşumuzu belediyemizde yüz yüze dinledik.

Dört mahallemizin kesişme noktasında olan 10 dönümlük alanı 5 ay gibi kısa sürede tamamlayarak, Komşuluk ve Dayanışma Meydanı adıyla hizmete açtık. Eğlenceli Çocuk Kütüphanemiz bitti. Uğur Mumcu Meydan çalışmamız hızla devam ediyor. Şuana kadar yüzlerce Kartallı komşumuzun işe yerleşmesine aracılık yapan Kariyer Merkezi birimimiz işsizlik sorunu ile mücadelede önemli bir başvuru ve çözüm noktası haline gelecek.

Kültürel etkinliklerden, sosyal yardımlara, sportif tesislerden sağlık hizmetlerine, yaşlısından gencine, sokak canlarından çevre ve doğa temizliğine kadar, yaşamın her alanına yaymaya çalıştığımız hizmet anlayışımızı aracısız ve ulaşılabilir kılmaya gayret gösterdik. Bu anlayışla hayata geçirdiğimiz Komşu İletişim Merkezi projemiz ile aracısız, ulaşılabilir belediyeciliğin en önemli örneği olarak fark yarattık.

Hizmete başlattığımız Eylül ayından beri her ay on binlerce komşumuzla iletişim halinde olan, taleplere 48 saat içinde geri dönüş yapan Komşu İletişim Merkezimiz ile 7/24 ulaşılabilir bir belediye olmaya devam edeceğiz. Kartal’ın huzurlu, mutlu daha güzel bir kent haline gelmesi için hizmet alanımızı toplumun her kesimine, her mahallemize adil olarak yansıtmaya devam edeceğiz.

Sosyal devlet ilkesini esas alan yerel hizmetleri, daha etkin, daha verimli, daha şeffaf ve katılımcı şekilde sürdüreceğiz. Kartallı komşularımızın yaşam kalitesini yükseltmek, doğduğum, büyüdüğüm ve evladı olmaktan gurur duyduğum Büyük Ailem Kartal’ı daha mutlu bir ilçe haline getirmek için hep birlikte mücadele edeceğiz.

Daha yeşil, daha mavi bir kent olacağız.

Daha üretken, daha çalışkan bir belediye olacağız.

Kartal’a artı değer katacak her çalışmanın destekçisi olacağız.

Güzel ve huzurlu günleri birlikte yaşamak dileğimle en derin sevgilerimi sunarım.

Gökhan Yüksel
Kartal Belediye Başkanı
PDF'leri SAVE TARGET AS veya HEDEFİ FARKLI KAYDET diyerek bilgisayarınıza dökümanları kaydedebilir ve inceleyebilirsiniz.

2019 Faaliyet Raporu

T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2019 YILI FAALİYET RAPORU

2018 Faaliyet Raporu

T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2018 YILI FAALİYET RAPORU

2017 Faaliyet Raporu

T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2017 YILI FAALİYET RAPORU

2016 Faaliyet Raporu

T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2016 YILI FAALİYET RAPORU

2015 Faaliyet Raporu

T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2015 YILI FAALİYET RAPORU

2014 Faaliyet Raporu

T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

2013 Faaliyet Raporu

T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2013 YILI FAALİYET RAPORU

2012 Faaliyet Raporu

T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2012 YILI FAALİYET RAPORU

2011 Faaliyet Raporu

T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2011 YILI FAALİYET RAPORU

2010 Faaliyet Raporu

T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2010 YILI FAALİYET RAPORU 1 (4.866 KB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2010 YILI FAALİYET RAPORU 2 (4.825 KB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2010 YILI FAALİYET RAPORU 3 (6.416 KB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2010 YILI FAALİYET RAPORU 4 (6.818 KB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2010 YILI FAALİYET RAPORU 5 (6.940 KB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2010 YILI FAALİYET RAPORU 6 (6.464 KB)

2009 Faaliyet Raporu

T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2009 YILI FAALİYET RAPORU 1 (8.8 MB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2009 YILI FAALİYET RAPORU 2 (5.7 MB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2009 YILI FAALİYET RAPORU 3 (6.6 MB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2009 YILI FAALİYET RAPORU 4 (3.5 MB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2009 YILI FAALİYET RAPORU 5 (5.2 MB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2009 YILI FAALİYET RAPORU 6 (4.8 MB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2009 YILI FAALİYET RAPORU 7 (5.3 MB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2009 YILI FAALİYET RAPORU 8 (5.7 MB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2009 YILI FAALİYET RAPORU 9 (6.1 MB) T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2009 YILI FAALİYET RAPORU 10 (6.5 MB)