Buradasınız : Anasayfa  > Kurumsal Yapı  > Performans Programı


Sevgili Kartallılar,

Sizlerin takdiriyle göreve geldiğimiz 2009 yılından bu yana; Kartal’ımızın içinde barındırdığı çeşitlilik ve zenginliğin farkındalığıyla aynı zamanda bu yapısını koruyup artırarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Balıkçı kasabası, sanayi kenti, tasfiye planları ve son olarak dönüşüm dönemi olmak üzere tarihsel bir süreç yaşayan Kartal, bugün bizimle birlikte İstanbul’un cazibe merkezi olma noktasında, sürekli yukarı doğru yükselen bir ivmeye sahip.

2009 yılı seçim beyannamemizde “İNSAN”ı önceleyen sözler verdik. Bugün itibariyle de geriye dönük baktığımızda, verdiğimiz sözlerin büyük bir çoğunluğunu gerçekleştirmiş olmanın haklı gururunu üzerimizde taşıyoruz. Kartal’ın doğasını, tarihini ve çeşitliliğini koruyarak; sosyal, kültürel ve sanatsal yaşamını daha da ileri taşıma bilinciyle yolumuza devam edeceğiz.

‘Sosyal Belediyecilik’ anlayışıyla; gençlere, kadınlara, engelli vatandaşlara ve çocuklara tanıdığımız öncelik ve bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızı vatandaşlarımızın hizmetine sunmaya devam ediyoruz.

Hürriyet Mahallesi’nde Yaşlı Bakım ve Huzurevi binamızın açılışını gerçekleştirdik. 2013 yılından başlayarak İtalya’dan Cenova, İspanya’dan Valladolid bölgelerinin yer aldığı projenin Türkiye’deki ayağının Kartal’da olmasına öncülük ederek ‘Kartal’ ismini uluslararası bir noktaya taşıdık. Ağır engeli bulunan ve annelerine %100 bağımlı engelli vatandaşlarımızı da unutmadan enerji verimli bir yapıyı halkımızın hizmetine sunduk.

Çocuklarımızın eğitim ve sosyalleşme hakkını gözeterek; nitelikli ve güvenli çocuk eğitimini sağlamak için, 2009 yılında seçim bildirgemize koyduğumuz “Her Mahalleye Bir Kreş” söylemi ile yola çıktık. Göreve geldiğimizde Kartal’da sadece 1 tane kreş hizmet verirken, Yukarı Mahalle Kastamonulu Şehit Şerife Bacı Çocuk Gelişim Merkezi, Yakacık Mevhibe İnönü Çocuk Gelişim Merkezi (Alerji Çocuk Gelişim Merkezi) ve Zübeyde Hanım Çocuk Gelişim Merkezlerinin yakın tarihte gerçekleştirdiğimiz açılışlarıyla birlikte bu sayıyı 14’e çıkardık. Şu an kreş sayısı bakımından İstanbul’un 39 ilçesi arasında en çok kreşe sahip olan ilçe konumundayız.

İstanbul ilinin, Anadolu Yakası’nda en büyük ve görkemli balkonu olan Yakacık bölgemizde, teras, balkon, bahçe konseptini kullanarak 30 bin metrekarelik alan üzerine kurduğumuz, Bayram Demirkol Parkı’nı vatandaşımızın hizmetine sunduk. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda görkemli bir törenle açılışını gerçekleştirdiğimiz park, görselliği ve içerisinde barındırdığı imkânlarla sadece Kartallıların değil, aynı zamanda İstanbullu vatandaşlarımızın da yeni uğrak mekânı oldu. Antoni Plàcid Guillem Gaudí’nin mozaikli havuzundan esinlenerek oluşturduğumuz ve ilçenin en büyük parkı olma özelliğini taşıyan Bayram Demirkol Parkı; çocuk, genç ve her yaştan vatandaşa hitap eden alanları, balıklı havuzu, Adalar ve deniz manzarası, kültür sanat etkinlikleriyle çok yönlü bir dinlenme mekânı olarak hizmet veriyor.

Göreve başladığımız ilk günkü heyecanla, Kartal’ı hak ettiği yere ulaştırmak için, sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmelerden sorumlu ‘Sosyal Belediyecilik’ anlayışıyla hizmet vermeye, Kartal’ı hem kent anlayışı, hem de barışı özümseyen vatandaşlarıyla tüm Türkiye’ye örnek bir kent haline getirmeye devam edeceğiz.

“Kartal’ı ve Kartallıları Seviyorum”
Sevgi ve Saygılarımla

Op.Dr. Altınok ÖZ
Kartal Belediye BaşkanıT.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2019 YILI PERFORMANS RAPORU T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2018 YILI PERFORMANS RAPORU T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2017 YILI PERFORMANS RAPORU T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2016 YILI PERFORMANS RAPORU T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2015 YILI PERFORMANS RAPORU T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2014 YILI PERFORMANS RAPORU T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2013 YILI PERFORMANS RAPORU T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2012 YILI PERFORMANS RAPORU T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2011 YILI PERFORMANS RAPORU T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2010 YILI PERFORMANS RAPORU

Alo Belediye
  • Alo Belediye :444 4 578
  • Alo Zabıta: 280 58 88
  • Alo Çevre: 280 60 60
  • Alo Temizlik: 280 62 62
  • Alo Ruhsat: 280 56 43
  • Alo Veteriner: 280 63 93


İştirakler
  • Kartursaş
  • Karyapsan
  • Kartansaş