Buradasınız : Anasayfa  > Kurumsal Yapı  > Stratejik Plan

2009 yılında göreve geldiğim günden bu yana insan odaklı, şeffaf bir yönetim anlayışıyla kimseyi ötekileştirmeden ayırmadan kadın, çocuk, yaşlı, engelli tüm Kartallılarıkucaklayarak hizmet verdik.

“Halk için Halkla birlikte” üretim anlayışı ile çalışıyoruz. Sosyal Belediyeciliğin gereğini yapıyoruz.

“Önce İnsan” düşüncesi ile üretip yaşama geçirdiğimiz 230 proje amacına ve yerine ulaşarak halkımızla buluştu ve halkımız yerel seçimlerde verdiği destekle, bizlere bir 5 yıl daha kentimizi yönetme görevi verdi. Tüm halkımıza teşekkür ediyorum.

Öncelikle deprem ile mücadelemizde önemli yol aldık. Binlerce hemşehrimizin daha sağlıklı konutlara kavuşması yönünde çalışmalarda bulunduk.Kartal, “Yerinde Dönüşüm”, “Deprem Dönüşümü”, “Kentsel Dönüşüm”uygulamalarımızla örnek ilçelerden oldu. Bu alanda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kentin planı ve planlanması adına önemli işler yaptık. Yeni dönemde yapacaklarımızı biliyoruz. Projelerimizi yaptık, yapıyoruz. Hedefimiz, halkımıza hizmet veKartal’ın geleceğini güzel kılmaktır.

Kartal Belediyemiz’i “kiracılık”tan kurtardık.İki ayrı binada kiracı iken yeni binamızı yaparak hizmetlerimizi tek merkezde topladık. “Akıllı Bina” özelliği taşıyan binamızla vatandaşlarımıza daha hızlı ve kolay hizmet veriyoruz. Kartal’da 5 yılda yeşil alanları iki kat arttırdık. 5 yılda kreş sayımızı 1’den 11’e çıkarttık. “Her Mahalleye 1 Kreş” sözümüzü yerine getirmek üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kadınların sosyal ve ekonomik yaşamda daha etkin yer almaları, söz sahibi olmaları yönündeki çalışmalarımıza yenilerini ekleyeceğiz. Gençlerimiz ve çocuklarımız için daha çok sosyal proje üreterek onlar için daha güvenli bir çevre yaratmak ve onlara daha kaliteli bir yaşam ve eğitim olanağı sağlamak en büyük hedefimiz.

Kartal’ı yeni meydanlarla buluşturduk. Uğur Mumcu, Soğanlık, Cevizli ile ilgili yeni meydanprojelerini hazırladık.

Engelsiz Üretim Atölyesi ve Kadın Ürünleri Pazarı’mızın yanısıra yanında Anadolu yakasının ilk organik pazarını açan belediye olduk.

İlçe Belediyeleri içinde ilk bilimsel kazı başlatan belediyeyiz. Tarihi Kentler Birliği’ne de üye olduk. Yeni dönemde Kartal tarihi ile ilgili bir kitabın yanı sıra ilçemizde dünden günümüze ulaşan tarihi çeşmeler ve benzeri yapılarla ilgili bir dizi çalışma yapacağız.

Kartal, Kültür Merkezleri ile Büyükada Sosyal Tesisi ve Kapadokya Kartal Hotel’iyle, kültür gezileriyle, sanat etkinlikleriyle, engellilere yönelik çalışmalarıyla, sağlık hizmetleriyle ve deprem dönüşümde geldiği noktayla çok yakın bir gelecekte Anadolu yakasının yıldızı olacaktır. Kartal Belediye Başkanı olarak ikinci yönetim dönemimde de ilk dönemde olduğu gibi diğer belediyeler tarafından örnek alınan çalışmalara devam ederek ilklere imza atmayısürdüreceğiz.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma konusunda halkımızın yanında olduk. İbadethanelere temizlik ve onarım hizmeti verdik. Spor kulüplerimize destek olduk, olmaya devam edeceğiz. Sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve diğer paydaşlarımızın katılımı ve desteğiyle ortak projeler yürüterek Kartal’ı daha modern bir kent haline getirmek için yatırımcıları ve girişimcileri desteklemeye devam edeceğiz. Kartallıları, “Aydos Kent Ormanı” gibi insan, çevre ve doğa odaklı yepyeni projelerle buluşturarak yatırımları içine çekebilen daha yaşanabilir bir Kartal hedefliyoruz. Çevre ile ilgili çok sayıda proje uyguladık. Çevresi ile doğası ile sorunların en aza indiği, herkesin mutlu yaşadığı bir Kartal hedefi ile yeni dönem için planlarımızı yapıyoruz.

“Kartal’ı Seviyorum” diyerek, daha çağdaş bir kent, daha sorunsuz bir Kartal için verdiğiniz destek bizim gücümüzdür.

Op.Dr. Altınok ÖZ
Kartal Belediye Başkanı
T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2015-2019 STRATEJİK PLANI
T.C. KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2010-2014 STRATEJİK PLANI

Alo Belediye
  • Alo Belediye :444 4 578
  • Alo Zabıta: 280 58 88
  • Alo Çevre: 280 60 60
  • Alo Temizlik: 280 62 62
  • Alo Ruhsat: 280 56 43
  • Alo Veteriner: 280 63 93


İştirakler
  • Kartursaş
  • Karyapsan
  • Kartansaş