KİMER (Komşu İletişim Merkezi)

444 4 578


T.C. KARTAL BELEDİYESİ

PERFORMANS PROGRAMI

Değerli komşularım,

Göreve başladığımız günden bugüne sizlere verdiğimiz sözleri yerine getirmek ve siz değerli komşularımızın mutlu bir Kartal’ın paydaşı olmasını sağlamak için durmadan çalışıyoruz.

Günün her saatinde huzur, güven ve mutluluk yaşanan bir ilçe olmak için verdiğimiz mücadele 2020 yılında yaşadığımız pandemi sürecinde daha da önemli hale geldi.

Rutin belediye hizmetleri, hedeflediğimiz yatırım ve projelerin yanı sıra ağır şartlar altında geçirdiğimiz salgının birinci evresini üstün bir gayret ile tamamlamaya çalıştık.

Sosyal, şeffaf ve adil belediyecilik anlayışımızın gereği olarak, yatırım ve hizmet programımızı 20 mahallemizi kapsayacak bir şekilde genişlettik.

Mahalle toplantılarımızda siz komşularımız ile görüşerek ve diğer iç ve dış paydaşlarımızın görüşlerini alarak hazırlık yaptık. Komşu iletişim Merkezimiz aracılığıyla yüzbinlerce komşumuzun talep, şikâyet ve önerilerini aldık. Gelen talepleri %80’in üstünde bir performans ile karşıladık.

Pandemi süresince komşularımızın ihtiyaç duyduğu sosyal destekler, maske, hijyen kitleri ve dezenfeksiyon taleplerinde yanlarında olduk. Bir taraftan pandemi ile mücadele ederken diğer taraftan ilçemizin kronikleşmiş sorunlarını çözmek adına da çalışmalarımızı yerine getirdik.

İlçemizin makus kaderi olarak görülen çeyrek asırlık su baskını sorununu İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ve İSKİ ile birlikte gerçekleştirdiğimiz çalışma ile (alt yapımızı 4,5 kat güçlendirerek) çözüme kavuşturduk.

Yeşil alanlarımızın artırılması, sokaklarımızın asfaltlanması ve kent parklarımızın güzelleşmesi için canla başla çalışıyoruz. Eğitimden kültüre, spordan sağlığa her alanda yatırımlarımızı hızlandırıyoruz.

Sevgi ve dostlukla ördüğümüz hizmet anlayışımızı hazırladığımız bu plan çerçevesinde sürdürüyoruz.

Stratejik Plan ilkelerimiz çerçevesinde katılımcı, şeffaf ve ulaşılabilir yönetim anlayışıyla çalışıyoruz. Kartal’ın daha huzurlu, daha mutlu ve daha güzel bir yaşam alanı haline gelmesi için gayret ediyor, hizmet ve yatırımlarımızı toplumun her kesimine ve her mahallemize adil olarak yansıtmaya özen gösteriyoruz.

Her zaman söylediğimiz gibi; Büyük ailemiz Kartal’ın ihtiyaç, sorun ve taleplerinin giderilebilmesi için şahsım ve tüm çalışma arkadaşlarım ile birlikte üstün gayretle çalışacağız. 7/24 ulaşılabilir bir belediye olmaya devam edeceğiz

Daha yeşil, daha mavi bir kent olacağız. Daha üretken, daha çalışkan bir belediye olacağız. Kartal’a artı değer katacak her çalışmanın destekçisi olacağız.

Güzel ve huzurlu günleri birlikte yaşamak dileğimle en derin sevgilerimi sunarım.

Gökhan Yüksel

Kartal Belediye Başkanı